Ciepłe drzwi podnoszono przesuwne - opinie, komentarze

Portal budowlany
Dodaj firmę do katalogu firm budowlanych
Firmy
Porady
Zlecenia
Ogłoszenia


klimatyzacja poznań

narzedzia lodz

transport ponadnormatywny

akwaria warszawa

Ciepłe drzwi podnoszono przesuwne

Ciepłe drzwi podnoszono przesuwne

Dodają budynkowi lekkości i elegancji, pomagają doświetlić wnętrze. Takie są drzwi podnoszono-przesuwne – coraz częściej wybierane przez inwestorów. Austriacka firma Internorm opracowała rozwiązanie, dzięki któremu nie ma już mowy o stratach ciepła w chłodniejszych częściach roku. Drzwi HS-330 to pierwsze ciepłe drzwi podnoszono-przesuwne na rynku. Produkt ma także niespotykany dotąd design – ich aluminiowy mechanizm schowany jest całkowicie wewnątrz framugi.

Przeszklenia wielogabarytowe powoli stają się obowiązującym standardem. W projektach nowoczesnych domów, architekci coraz częściej uwzględniają przeszklone drzwi, które  nierzadko zajmują powierzchnię całej ściany. Wydaje się to idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących widok za oknem i rozświetlone pomieszczenia. Ale czy możliwe jest stworzenie szklanych drzwi, które nie tylko będą funkcjonalne i estetyczne, ale i odpowiednie do budownictwa pasywnego? Inżynierowie firmy Internorm udowadniają swoim produktem, że jest to możliwe.

Dla kochających przestrzeń

Drzwi podnoszono-przesuwne to świetna propozycja dla osób, którym marzy się szczególna unifikacja wnętrza domu z naturą i optyczne powiększenie pomieszczenia. Większy dopływ światła nie tylko ożywi salon czy kuchnie, lecz także doda im blasku i przestronności. – Profil skrzydła w drzwiach HS-330 jest praktycznie niewidoczny, dzięki czemu niemal zaciera się granica między pomieszczeniem, a jego naturalnym otoczeniem – mówi Marcin Ksokowski, Dyrektor Zarządzający IFTM INTERNORM.

Drzwi HS-330 można wyposażyć w zewnętrzne żaluzje lub rolety, które przez wzgląd na znaczną powierzchnię, latem mogą przynieść ulgę i komfort. Pomimo dużej wagi skrzydła, które osiąga nawet do 400 kg, drzwi są bardzo lekkie w otwieraniu. Dzięki specjalnej prowadnicy ukrytej wewnątrz ramy, bez problemu mogą je przesunąć nawet dzieci czy osoby niepełnosprawne.

Idealne do budownictwa pasywnego

Jako jedne z nielicznych, drzwi HS-330 mogą pochwalić się certyfikowaną izolacyjnością cieplną Uw do 0,67 W/m2K. Zatem z powodzeniem można stosować je w energooszczędnych domach pasywnych. Zastosowana w nich  technologia progów z włókna szklanego (Uf=1,29W/m2K) w połączeniu z seryjnym potrójnym oszkleniem dodatkowo maksymalizuje termoizolację. Ta właściwość bezpośrednio wpływa na mniejsze koszty związane z ogrzewaniem i remontami, co niezwykle istotne, gdyż około 25-30% ciepła ucieka właśnie przez okna i drzwi. Ponadto, opatentowany system oszklenia elementów stałych umożliwia wymianę szyb przy całkowicie zatynkowanej ościeżnicy. Drzwi można także połączyć z przeszkleniem stałym i narożnikami szklanymi.

Duet doskonały – drewno i aluminium

Kluczowy w konstrukcji drzwi HS-330 jest przede wszystkim dobór materiałów. Złotym środkiem stało się tu połączenie drewna i aluminium, w sposób maksymalnie czerpiący z ich pozytywnych właściwości, a ograniczający wady. Aluminium jako tworzywo lekki i trwałe ułatwiło wykonanie drzwi o imponujących gabarytach. Dodatkowo jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne i prawie nie trzeba go konserwować. Zapewnia także dużą dowolność w doborze kształtów i kolorów. Wszystkie te cechy zaważyły na tym, że zastosowano go od zewnętrznej strony. Z kolei drewno, które jest materiałem nie tak odpornym na czynniki atmosferyczne, ale za to doskonale izoluje ciepło użyto od wewnątrz. Jego przyjazna estetyka dodatkowo potęguje wrażenie ciepła w domu.

Design na najwyższym poziomie

Stylowa architektura sprawia, że wymagania co do designu drzwi są coraz większe. Choć od lat standardem  w produktach Internorm jest używanie zawiasów niewidocznych z zewnątrz, teraz podobna zasada znalazła zastosowanie także we wrębie okna. Tym sposobem system okuć w drzwiach HS-330 nie posiada żadnych widocznych elementów technicznych w ościeżnicy.  W komorach profilu skrzydła, klapki ryglujące są połączone w niewidoczny sposób, co gwarantuje drzwiom bardzo elegancki wygląd.

Tym razem inżynierowie Internorm postawili na kanciaste kształty wąskich profili, które są mariażem współczesnej mody z klasyka. Drzwi HS-330 zaprojektowano z dbałością o każdy, nawet najmniejszy, szczegół natury estetycznej. Produkt daje możliwość zatynkowania drzwi z trzech stron. Oznacza to, że w elemencie bocznym widoczna pozostanie tylko szyba.

Dodano: 2016-12-05


Komentarze, opinie o Ciepłe drzwi podnoszono przesuwne.


Zobacz również:

Trwać w ruchu jak... skała
Góra strony


Portal budowlany budfach.pl

Firma miesci się pod adresem . Oferta firmy to , specjalizacja . Więcej informacji o ofercie można uzyskać pod numerem telefonu .

2011 - 2018 © www.budfach.pl. Informacje budowlane, porady budowlane, zlecenia i ogłoszenia budowlane. Katalog firm budowlanych.

Pytania i odpowiedzi     Polityka cookies     Kontakt     Reklama     Napisz do nas: kontakt@budfach.pl


Strona wygenerowana w 0.017 sek. Projekt i wykononanie: www.nonomedia.pl.