Jak podnieść wartość mieszkania przed sprzedażą? - opinie, komentarze

Portal budowlany
Dodaj firmę do katalogu firm budowlanych
Firmy
Porady
Zlecenia
Ogłoszenia


klimatyzacja poznań

narzedzia lodz

transport ponadnormatywny

akwaria warszawa

Jak podnieść wartość mieszkania przed sprzedażą?

Jak podnieść wartość mieszkania przed sprzedażą?

Sprzedaż mieszkania to działanie, do którego warto się przygotować. Okazuje się bowiem, że istnieje wiele trików, których wprowadzenie w życie może podnieść wartość Twojego mieszkania, a zyski mogą sięgać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zobacz zatem co zrobić, by zarobić więcej!

Światło

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest oświetlenie. Odpowiednio oświetlone mieszkanie sprawia wrażenie większego, więc warto zadbać o nie już na etapie fotografowania. Światło sprawia również, że lokal odbierany jest jako bardziej przytulny.

Porządek

Przed przystąpieniem do sprzedaży należy również dokładnie posprzątać mieszkanie. Wszelkie rzeczy osobiste takie jak zdjęcia, pamiątki czy ubrania powinny zostać usunięte, podobnie jak ślady po obecności w lokalu zwierząt. Większość potencjalnych klientów od razu chciałaby się wprowadzić, stwórzmy więc wrażenie nowości mieszkania.

Remont

Ważnym elementem odnowy lokalu jest również remont. Zerwanie starych tapet czy przemalowanie mieszkania wydaje się być rzeczą niezbędną. Najodpowiedniejszymi kolorami będą kolory neutralne – biały, beżowy czy kremowy. Neutralne ściany pozwolą wpasować się w gusta większej liczby potencjalnych klientów oraz wizualnie powiększą pomieszczenia.

Stara i zniszczona podłoga obniża wartość lokalu, warto więc pomyśleć nad jej wymienieniem. Jeżeli jednak podłoga wyłożona jest parkietem, wystarczy cyklinowanie. Nawet dobrzy fachowcy zrobią to bez dużego nakładu finansowego.

Prezentacja

Oświetlenie oraz porządek są najbardziej odpowiedzialne za odbiór lokalu przez klienta. Przed jego przyjściem należy wywietrzyć wszystkie pomieszczenia oraz, jak wspomniano już wcześniej, ukryć rzeczy osobiste. Pierwsze dobre wrażenie zdobędziemy też ustawiając świeże kwiaty w salonie oraz przyjmując klientów w eleganckim stroju.

Sprzedaż mieszkania jest zajęciem bardzo pracochłonnym i wymagającym od nas niemałego zaangażowania. Stosując się do powyższych wskazówek, znacząco podniesiemy wartość mieszkania. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze remonty czy prezentacja nie uchronią nas przed oszustwem.

Przeprowadzenie transakcji powierzmy więc tylko sprawdzonemu biuru nieruchomości oraz notariuszowi. Notariusz przygotuje dla sprzedającego odpowiedni projekt umowy oraz będzie obecny przy ostatecznym przeprowadzeniu transakcji. Jego rola jest więc bardzo ważna i nie należy zapominać, że współpraca z notariuszem będzie dla nas o wiele korzystniejsza niż „działanie na własną rękę”.

Dodano: 2014-01-14


Komentarze, opinie o Jak podnieść wartość mieszkania przed sprzedażą?.


Zobacz również:

Trwać w ruchu jak... skała
Góra strony


Portal budowlany budfach.pl

Firma miesci się pod adresem . Oferta firmy to , specjalizacja . Więcej informacji o ofercie można uzyskać pod numerem telefonu .

2011 - 2018 © www.budfach.pl. Informacje budowlane, porady budowlane, zlecenia i ogłoszenia budowlane. Katalog firm budowlanych.

Pytania i odpowiedzi     Polityka cookies     Kontakt     Reklama     Napisz do nas: kontakt@budfach.pl


Strona wygenerowana w 0.026 sek. Projekt i wykononanie: www.nonomedia.pl.