Jak stworzyć nawierzchnię czynną biologicznie? - opinie, komentarze

Portal budowlany
Dodaj firmę do katalogu firm budowlanych
Firmy
Porady
Zlecenia
Ogłoszenia


klimatyzacja poznań

narzedzia lodz

transport ponadnormatywny

akwaria warszawa

Jak stworzyć nawierzchnię czynną biologicznie?

Jak stworzyć nawierzchnię czynną biologicznie?
Fot. Libet

Nawierzchnie utwardzone to niezbędny element otoczenia domu. Podjazdy, ścieżki i ogrodowe alejki pozwalają na wygodne poruszanie się, chronią otaczającą roślinność przed zniszczeniem, ale też porządkują i dekorują przestrzeń. Choć są bez wątpienia przydatne, należy pamiętać, że ograniczają wnikanie wody deszczowej w glebę, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich działek.

Ekspert firmy Libet podpowiada jak stworzyć nawierzchnię biologicznie czynną, która pozwoli ograniczyć ingerencję w środowisko naturalne.

W trosce o naturę

Zastosowanie materiałów nawierzchniowych na całym terenie lub na zbyt dużej jego części może  wpływać na ekosystem, zmniejszając wilgotność gleby i utrudniając wzrost roślin. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niewielkich działek, na których chce się stworzyć podjazd, taras czy ścieżkę.Rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie funkcjonalność, a jednocześnie mają na względzie środowisko, jest nawierzchnia biologicznie czynna, która umożliwia odprowadzanie wody bezpośrednio do gleby.

W jej stworzeniu pomoże zastosowanie proekologicznych materiałów. „Szczególnie godne polecenia są specjalne płyty betonowe i kostki brukowe, których kształt pozwala na uzyskanie wolnych przestrzeni pomiędzy poszczególnymi elementami. Miejsca te można obsadzić trawą lub wypełnić grysem”, podpowiada Kamil Drewczyński, specjalista firmy Libet. „Część produktów wyposażona jest w specjalne, duże odstępniki, dzięki którym w trakcie układania łatwo zachować szeroki, równy odstęp miedzy jedną a drugą kostką”, dodaje ekspert.

Ekologiczne propozycje

Decydując się na nawierzchnię proekologiczną, nie musimy rezygnować z walorów estetycznych. Troska o środowisko naturalne zyskuje na popularności, dlatego w ofercie producentów materiałów budowlanych znajdziemy specjalne linie produktowe, które wpisują się w ten trend. Wyroby Libet z grupy ECO to płyty i kostki brukowe, pozwalające uzyskać od 6 do 36% powierzchni biologicznie czynnej. Jednocześnie  spełniają one restrykcyjne normy środowiskowe zarówno na etapie produkcji,jak i podczas użytkowania.

Warto podkreślić, że posiadają certyfikat Instytutu Ochrony Środowiska. Co ważne, łączą funkcjonalność z nowoczesnym, wysmakowanym designem. Doskonałym tego przykładem jest płyta Stream Line, której niebanalny ażurowy kształt, inspirowany linią meandrującej rzeki, umożliwia układanie efektownych ścieżek i podjazdów, a monochromatyczna antracytowa barwa dodaje aranżacji rys nowoczesności. Równie ciekawe kompozycje można uzyskać za pomocą kostki Iberia. Na uwagę zasługują też: kwadratowa płyta Vertigo i prostokątna Vertigo Lungo. Stworzone z ich pomocą odstępy tworzą linie proste, które można wypełnić np. grysem, uzyskując tym samym ciekawy efekt dekoracyjny. Dzięki produktom ECO dbałość o najbliższe otoczenie nabiera zupełnie nowego, designerskiego wymiaru.

Dodano: 2016-12-08


Komentarze, opinie o Jak stworzyć nawierzchnię czynną biologicznie?.


Zobacz również:

Trwać w ruchu jak... skała
Góra strony


Portal budowlany budfach.pl

Firma miesci się pod adresem . Oferta firmy to , specjalizacja . Więcej informacji o ofercie można uzyskać pod numerem telefonu .

2011 - 2018 © www.budfach.pl. Informacje budowlane, porady budowlane, zlecenia i ogłoszenia budowlane. Katalog firm budowlanych.

Pytania i odpowiedzi     Polityka cookies     Kontakt     Reklama     Napisz do nas: kontakt@budfach.pl


Strona wygenerowana w 0.017 sek. Projekt i wykononanie: www.nonomedia.pl.