Jak uniknąć mostów termicznych w przegrodach? - opinie, komentarze

Portal budowlany
Dodaj firmę do katalogu firm budowlanych
Firmy
Porady
Zlecenia
Ogłoszenia


klimatyzacja poznań

narzedzia lodz

transport ponadnormatywny

akwaria warszawa

Jak uniknąć mostów termicznych w przegrodach?

Jak uniknąć mostów termicznych w przegrodach?

Budując dom coraz większą wagę przewiązujemy do odpowiednio zaprojektowanych przegród zewnętrznych budynku. Fundamenty, podłoga, ściany i dach powinny być tak wykonane, żeby w miejscach ich łączenia nie uciekało ciepło. Dlatego tak ważna jest dbałość o ciągłość izolacji cieplnej poprzez dobór odpowiednich produktów. Połączenia balkonu ze stropem, piwnica, miejsca przy oknach, parapety, attyki oraz nadproża i wieńce to miejsca gdzie najczęściej powstają mostki termiczne.

Jeśli w tych miejscach pojawi się grzyb to jest to dowód na mostek termiczny. Najlepszą metodą ich wykrycia jest jednak wykonanie zdjęć termowizyjnych obiektu. Eliminacja mostków termicznych w miejscu połączenie balkonu ze stropem jest trudna do usunięcia ze względu na konstrukcję budynku. Możemy jednak je ograniczyć stosując ocieplenie styropianem, aplikując go po obu stronach płyty balkonowej.

Drugą metodą jest wykonanie balkonu, który opiera się na słupach lub jest punktowo mocowany do konstrukcji budynku. W takiej sytuacji stosujemy łączniki zbrojeniowe z wkładką styropianową, które łączą płyty wspornikowe.
Najlepszą metodą na pozbycie się mostków termicznych w piwnicy jest ocieplenie jej ścian na całej jej wysokości, oraz wieńców stropu . Warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału do izolacji. Produkty przeznaczone do ocieplania fundamentów powinny by odporne na wilgoć.

W przypadku stolarki bardzo duże znaczenie przy tworzeniu się mostków termicznych ma osadzenie okien i konstrukcja parapetu. W ścianach jednowarstwowych okno powinno znajdować się w połowie jej grubości. W ścianach dwuwarstwowych okna  należy osadzać bliżej krawędzi zewnętrznej, a w ścianach trójwarstwowych dokładnie w płaszczyźnie ocieplenia.

Attyka to element budynku, który występuje w postaci ścianki , lub  balustrady. Aby wyeliminować mostki termiczne w tym obszarze warto zadbać o jej całkowite ocieplenie ze wszystkich stron wraz z fragmentem stropu.

W odpowiedzi na te problemy powstała technologia odprężonych płyt zespolonych. Styropiany trzeciej generacji Swisspor Lambda White posiadają wszystkie zalety szarych płyt, a jednocześnie są pozbawione ich wad. Dzięki ochronnej, białej warstwie grubości kilku milimetrów, zespolonej z szarym rdzeniem, płyty są odporne na działanie słońca nawet po szlifowaniu, często koniecznym podczas prac aplikacyjnych. Z kolei fabrycznie wykonane nacięcia przeciwprężne, eliminują  naprężenia wewnętrzne (wyginanie, wybrzuszanie) występujące w zwykłych szarych płytach.
Aby pozbyć się mostków termicznych należy zadbać o ciągłość izolacji cieplnej budynku, co nie należy do rzeczy łatwych. Dlatego tak duże znaczenie już na etapie projektowym ma odpowiednia struktura przegród oraz dopasowanie odpowiednich produktów, takich, jak Swisspor Lambda White.

Dodano: 2016-12-05


Komentarze, opinie o Jak uniknąć mostów termicznych w przegrodach?.


Zobacz również:

Trwać w ruchu jak... skała
Góra strony


Portal budowlany budfach.pl

Firma miesci się pod adresem . Oferta firmy to , specjalizacja . Więcej informacji o ofercie można uzyskać pod numerem telefonu .

2011 - 2018 © www.budfach.pl. Informacje budowlane, porady budowlane, zlecenia i ogłoszenia budowlane. Katalog firm budowlanych.

Pytania i odpowiedzi     Polityka cookies     Kontakt     Reklama     Napisz do nas: kontakt@budfach.pl


Strona wygenerowana w 0.016 sek. Projekt i wykononanie: www.nonomedia.pl.