Light+Building: Inteligentny Dom firmy Hager - opinie, komentarze

Portal budowlany
Dodaj firmę do katalogu firm budowlanych
Firmy
Porady
Zlecenia
Ogłoszenia


klimatyzacja poznań

narzedzia lodz

transport ponadnormatywny

akwaria warszawa

Light+Building: Inteligentny Dom firmy Hager

Light+Building: Inteligentny Dom firmy Hager

Tegoroczna edycja targów Light+Building przyniosła kolejne rekordy odwiedzin, a także nowe, rewolucyjne rozwiązania dla domów przyszłości. Na stoisku o powierzchni 1860 m2 firma Hager zaprezentowała swoje kompleksowe portfolio produktów dedykowanych inteligentnym budynkom. Prezentacji towarzyszyły także obrady forum ds. innowacyjności.
Podczas tegorocznej edycji targów Light+Building padł kolejny rekord ilości uczestników.

Największe na świecie wydarzenie poświęcone oświetleniu, elektrotechnice, automatyce budynkowej i oprogramowaniu dla branży budowlanej przyciągnęło zawrotną ilość aż 216 tysięcy odwiedzających ze 160 krajów. Przede wszystkim jednak tegoroczne targi były świętem nowości – oficjalne premiery swoich produktów świętowało aż 2 589 wystawców. Jednym z centralnych punktów wystawy było stoisko firmy Hager, dla której światowe targi stały się doskonałą okazją do zaprezentowania swoich innowacyjnych systemów dla inteligentnych budynków.

Z korporacyjnym rozmachem

Rozmiary tegorocznego stoiska Hager odpowiadały wielkości prezentowanej oferty. Na potrzeby prezentacji targowej położono aż 2750 m przewodów elektrycznych i stworzono 1250 połączeń elektrycznych! Powstało ponadto 9 odrębnych pomieszczeń konferencyjnych, które pozwalały na odbywanie aż 120 spotkań dziennie. Odwiedzający mogli w każdej chwili skorzystać z fachowej wiedzy jednego ze 170 przedstawicieli firmy Hager.

Na ekspozycjach można było zobaczyć kompleksowe rozwiązania m.in. z dziedziny zarządzania energią i systemami jej magazynowania. Ogromne zainteresowanie wzbudziły nowości, takie jak seria gniazd i łączników Berker Q.7 o nowej konstrukcji, oprogramowanie do planowania instalacji elektrycznych HagerCAD, system monitoringu energii dla budynków funkcyjnych, jak również protokół komunikacyjny KNX. Odrębną część stoiska poświęcono programowi Berker Manufaktur, który umożliwia dopasowanie designu osprzętu do indywidualnych projektów. Całość wystawy odbyła się pod nową, ujednoliconą identyfikacją wizualną marki Hager.

W centrum burzy idei

W ramach wystawy e-haus zorganizowanej przez Centralne Stowarzyszenie Niemieckiej Branży Elektrycznej i IT (ZVEH) odbyło się spotkanie reprezentantów niemieckiego rządu i Hager Group. W jego trakcie Andreas Goerdeler z Federalnego Ministerstwa do Spraw Ekonomicznych i Energii wraz z Johannesem Hauckiem z Hager Group omawiali strategie i szanse rozwoju inteligentnych domów.

Inteligentne domy staną się kluczowym elementem w naszym skomputeryzowanym świecie. Jeśli ta idea ma odnieść sukces, musimy rozumieć technologiczne bariery, jakim stawiają czoła ich użytkownicy – powiedział Johannes Hauck, Director Corporate Business Environement w Grupie Hager.

W związku z tym systemy inteligentnych domów muszą być na tyle intuicyjne, by mogły być łatwo obsługiwane przez każdego użytkownika, bez względu na wiek czy wcześniejsze doświadczenie z tego typu rozwiązaniami. Firma Hager już teraz oferuje technologie, które na co dzień ułatwiają użytkownikom funkcjonowanie, a nawet są w stanie uczyć się ich nawyków. Ciekawym akcentem targowym były również odwiedziny Jürgena Barke, Sekretarza Stanu w kraju związkowym Saary, z którego wywodzi się firma Hager.

Dzięki swoim przyszłościowym koncepcjom, Grupa Hager wnosi ważny wkład w umacnianie innowacyjności naszej gospodarki i budowanie bezpieczeństwa w przyszłości(…) Cieszę się, że na targach Light+Building Grupa Hager prezentuje swoje pomysły szerokiej publiczności i pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych w świecie idei – podsumował Jürgen Barke.

Dodano: 2016-03-31


Komentarze, opinie o Light+Building: Inteligentny Dom firmy Hager.


Zobacz również:

Trwać w ruchu jak... skała
Góra strony


Portal budowlany budfach.pl

Firma miesci się pod adresem . Oferta firmy to , specjalizacja . Więcej informacji o ofercie można uzyskać pod numerem telefonu .

2011 - 2018 © www.budfach.pl. Informacje budowlane, porady budowlane, zlecenia i ogłoszenia budowlane. Katalog firm budowlanych.

Pytania i odpowiedzi     Polityka cookies     Kontakt     Reklama     Napisz do nas: kontakt@budfach.pl


Strona wygenerowana w 0.019 sek. Projekt i wykononanie: www.nonomedia.pl.