Nowe horyzonty architektury - opinie, komentarze

Portal budowlany
Dodaj firmę do katalogu firm budowlanych
Firmy
Porady
Zlecenia
Ogłoszenia


klimatyzacja poznań

narzedzia lodz

transport ponadnormatywny

akwaria warszawa

Nowe horyzonty architektury

Nowe horyzonty architektury

Obecnie modnym trendem w architekturze budynków są maksymalnie przezierne fasady. Lekki, minimalistyczny design powłoki budynku to duży atut zwłaszcza w przypadku obiektów komercyjnych, które dzięki temu zyskują na prestiżu i oferują lepszy widok i więcej możliwości ekspozycji oferty. Taki efekt można uzyskać tylko przy zastosowaniu profili konstrukcyjnych o minimalnej szerokości.

Masywne optycznie fasady nie są już atrakcyjną wizytówką obiektów komercyjnych. Ich miejsce zajmują lekkie wizualnie powłoki oparte na systemach fasadowych pozwalających na projektowanie efektownych połączeń wąskich profili z przeszkleniami o dużej powierzchni. Dzięki subtelnym podziałom szyb wnętrze otwiera się na światło dzienne i widoki otoczenia, a także na osoby oglądające budynek od zewnątrz. Trudność realizacji tego typu powłok polega na ograniczeniach konstrukcyjnych oraz rosnących wymaganiach w zakresie izolacyjności cieplnej. We wszystkich realizacjach, w których liczą się takie aspekty, jak doskonała widoczność, prestiżowy wygląd i wysokie parametry techniczne, idealnie sprawdza się panoramiczna fasada Schüco FWS 35 PD.

Transparencja w każdym calu

Pierwszą i najbardziej widoczną wizytówką sklepów, restauracji czy salonów samochodowych są ich witryny. Lekkie, przezierne elewacje pozwalają uwidocznić z zewnątrz asortyment, sposób urządzenia wnętrza i komunikaty o ofercie, a ponadto pełnią ważną rolę w kreowaniu klimatu wnętrza. Dostęp dużej dawki światła i panoramiczny widok na otoczenie to czynniki pozytywnie wpływające zarówno na osoby pracujące w budynku, jak i klientów.

Fasady wykonane w systemie Schüco FWS 35 PD potęgują efekt przezierności elewacji i przepuszczają maksymalną dawkę naturalnego światła do pomieszczeń. Ekstremalnie wąskie profile o szerokości czołowej zaledwie 35 mm tworzą niemal niezauważalne podziały przeszkleń. W konstrukcję fasady można również wstawiać wszystkie typy okien Schüco AWS. Doskonałym uzupełnieniem transparentnych rozwiązań Schüco są na przykład energooszczędne okna strukturalne z serii AWS 114 SG.SI o bardzo subtelnej estetyce.

Opłacalna na wiele sposobów

O wartości nieruchomości w dzisiejszych czasach decydują w dużym stopniu koszty jej utrzymania. Fasada Schüco FWS 35 PD pozwala nie tylko skrócić czas działania sztucznego oświetlenia, lecz również zaoszczędzić energię cieplną. Platforma systemowa obejmuje rozwiązania różniące się między sobą poziomem ochrony cieplnej, od certyfikowanej przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt wersji SI o termoizolacyjności na poziomie Uf ? 0,9 W/m2K, po wysoko energooszczędną fasadę Schüco FWS 35 PD.HI, o współczynniku Uf ? 1,2 W/m2K. Optymalna statyka fasady umożliwia ponadto wstawianie dużych, dwukomorowych pakietów szybowych o podwyższonych parametrach izolacyjności cieplnej.

W razie potrzeby zastosowania podziałów poziomych obciążenie na rygiel może osiągać rekordową wartość nawet 400 kg. Fasadę można wyposażyć w okna z ukrytym okuciem mechatronicznym Schüco TipTronic, co daje opcję programowania sekwencji wietrzenia i nocnego schładzania pomieszczeń. Ważną zaletą rozwiązania jest również możliwość realizacji fasady w klasie antywłamaniowej RC2.

Dodano: 2016-03-01


Komentarze, opinie o Nowe horyzonty architektury.


Zobacz również:

Trwać w ruchu jak... skała
Góra strony


Portal budowlany budfach.pl

Firma miesci się pod adresem . Oferta firmy to , specjalizacja . Więcej informacji o ofercie można uzyskać pod numerem telefonu .

2011 - 2018 © www.budfach.pl. Informacje budowlane, porady budowlane, zlecenia i ogłoszenia budowlane. Katalog firm budowlanych.

Pytania i odpowiedzi     Polityka cookies     Kontakt     Reklama     Napisz do nas: kontakt@budfach.pl


Strona wygenerowana w 0.020 sek. Projekt i wykononanie: www.nonomedia.pl.