Nowoczesna elewacja z dodatkiem drewna - opinie, komentarze

Portal budowlany
Dodaj firmę do katalogu firm budowlanych
Firmy
Porady
Zlecenia
Ogłoszenia


klimatyzacja poznań

narzedzia lodz

transport ponadnormatywny

akwaria warszawa

Nowoczesna elewacja z dodatkiem drewna

Nowoczesna elewacja z dodatkiem drewna

Aby projektowany dom miał indywidualny klimat i cieszył oko, należy pomyśleć nie tylko o jego konstrukcji czy układzie wnętrz, ale także o kompozycji jego elewacji. Inwestorzy coraz częściej szukają alternatyw dla zwykłego tynku pokrytego farbą i decydują się na rozwiązania niebanalne, jak klinkier czy łupek. Dużym zainteresowaniem osób planujących budowę domu cieszy się również ostatnimi czasy zastosowanie drewna do wykończenia elewacji.

W projekcie domu Marcel III G2 drewno pokrywa niemal całą bryłę z zewnątrz, która dzięki doskonałemu oświetleniu zachwyca nawet nocą.

Drewniane wykończenie elewacji

Drewno jest naturalnym materiałem, który zastosowany jako element wykończeniowy nadaje budynkowi wrażenie ciepła i przytulności – we wnętrzu, jak i elewacji. Można je na przykład wykorzystać w strefie wejściowej budynku, zwłaszcza jeśli zaznaczona jest ona w bryle za pomocą wcięcia lub ganku. Inną opcją jest obłożenie drewnem powierzchni między oknami, tworząc na elewacji pas z przeszklenia i drewna naprzemiennie. Jeśli budynek posiada wykusze, można również uwydatnić je za pomocą drewna.

Projekt domu Hobbit IV N 2G
Projekt domu Hobbit IV N 2G

Rozwiązań jest wiele, a wybór odpowiedniego zależy od bryły budynku, gdyż to ona determinuje kompozycję elewacji. Należy jednak zrezygnować z okładania drewnem całej elewacji budynku, gdyż może to przytłoczyć jego kompozycję. Najlepiej komponuje się ono w połączeniu z jasnym tynkiem.

Aspekty techniczne zastosowania drewna na elewacji

Drewno zastosowane na elewacji zwiększy izolacyjność ściany, przyczyni się do zmniejszenia współczynnika jej przenikalności cieplnej, przez co mniej ciepła będzie uciekało z budynku. Od strony technicznej zatem jego zastosowanie jest korzystne. Ważnym jest jednak aby odpowiednio dobrać gatunek drewna. Drewno na elewacji musi być twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze sprawdza się w tym celu modrzew albo dąb, choć należy wziąć pod uwagę, że jest to materiał dość drogi. Alternatywą jest natomiast nieco tańsze drewno sosnowe i świerkowe. Niezależnie jednak o wyboru gatunku drewna na elewację, należy upewnić się że pochodzi ono z dobrego źródła – jest odpowiednio długo suszone i zaimpregnowane. Również po przymocowaniu drewna na elewacji należy je odpowiednio pielęgnować poprzez okresową impregnację.

Projekt domu Marcel III G2
Projekt domu Marcel III G2

Zastosowanie drewna na elewacji jest rozwiązaniem wbrew pozorom nowoczesnym i atrakcyjnym. Może urozmaicić bryłę budynku i dodać mu elegancji i naturalnego wyglądu. Jest wiele możliwości zastosowania go do wykończenia elewacji budynku, wybór powinien być jednak zawsze podporządkowany bryle – może podkreślać jej załamania, wcięci czy wykusze. By efekt był zadowalający, przemyśleć należy jednak nie tylko kompozycję, ale również gatunek zastosowanego drewna. Ponadto inwestor powinien upewnić się, że jest  ono dobrej jakości, a montaż solidnie wykonany.

Dodano: 2016-04-25


Komentarze, opinie o Nowoczesna elewacja z dodatkiem drewna.


Zobacz również:

Trwać w ruchu jak... skała
Góra strony


Portal budowlany budfach.pl

Firma miesci się pod adresem . Oferta firmy to , specjalizacja . Więcej informacji o ofercie można uzyskać pod numerem telefonu .

2011 - 2018 © www.budfach.pl. Informacje budowlane, porady budowlane, zlecenia i ogłoszenia budowlane. Katalog firm budowlanych.

Pytania i odpowiedzi     Polityka cookies     Kontakt     Reklama     Napisz do nas: kontakt@budfach.pl


Strona wygenerowana w 0.017 sek. Projekt i wykononanie: www.nonomedia.pl.