Efektywnie, energooszczędnie i estetycznie - jakie grzejniki wybrać do domu?

Ogrzewanie na podczerwień - zdrowiej i cieplej!
Na pierwszy ogień idzie ogrzewanie na podczerwień. Do tego sposobu zapewniania komfortu cieplnego domownikom, przekonujemy się najwolniej, a szkoda. Wykorzystanie naturalnego dla ludzkiego organizmu zjawiska promieniowania podczerwonego, zapewnia najwyższy komfort termiczny w mieszkaniach i domach, spośród dostępnych sposobów grzewczych. Poza tym jest zdrowe dla istot żywych, tak ludzi, jak i zwierząt.
Panele działające na podczerwień nie powodują wzniecania kurzu znad nagrzanych do czerwoności kaloryferów. Tutaj fale pochłaniane są przez wszystkie istoty żywe oraz elementy wyposażenia znajdujące się w pomieszczeniach, a także ściany budynku, następnie oddawane w postaci ciepła. Brak ruchu powietrza i unoszenia się kurzu, to zaleta, którą docenią przede wszystkim alergicy i astmatycy.
Ogrzewanie na podczerwień zapewnia tę samą temperaturę przy podłodze oraz przy suficie. Nie występują różnice, jak w przypadku innych metod grzewczych. Ponadto wystarczy ustawić o 1-2 stopnie temperaturę niższą, by odczuwać ją jako wyższą. Fizycznie zmniejszając temperaturę panującą we wnętrzach, odczucia rzeczywiste są takie, jakich oczekujemy, ale ta niewielka różnica przynosi oszczędności, mimo korzystania z sieci elektrycznej. Jakie jeszcze zalety oferuje ogrzewanie na podczerwień, można się dowiedzieć, zaglądając do sklepu Econovli.pl.
Zanim przejdziemy do prezentowania innego rodzaju grzejników, zapamiętajmy jeszcze jedno. Panele na podczerwień są estetyczne, można je umieszczać nie tylko na ścianach, a do tego najbardziej wymagający domownicy, stworzą dzięki nim spójną aranżację każdego wnętrza.
Czas na hybrydę!
Ci, którzy nie do końca czują się przekonani do tak nowoczesnych propozycji, ale jednocześnie liczą na możliwość skorzystania z ich atutów, mają inny wybór - urządzenia hybrydowe. Mowa o nowoczesnych grzejnikach elektrycznych, które łączą technologie ogrzewania konwekcyjnego i ogrzewania na podczerwień. Grzejniki promiennikowo-konwekcyjne mogą bazować na dwóch lub trzech elementach grzewczych, w zależności od wybranego modelu. Jeden z nich zawsze stanowi element spełniający funkcję promieniowania podczerwonego. Drugi bądź dwa dodatkowe, to grzewcze elementy aluminiowe.
Aluminiowe elementy mają za zadanie szybko ogrzać pomieszczenie do pożądanej temperatury, ale i natychmiast zareagować na jakiekolwiek jej zmiany. Z kolei promieniowanie podczerwone odpowiada za ciągłe przekazywanie uzyskanego ciepła. Dzięki takiemu połączeniu, ogrzewanie staje się bardziej wydajne, oszczędne i przede wszystkim efektywne.
Modele grzejników promiennikowo-konwekcyjnych, działają w taki sposób, by najpierw uzyskać pożądane ciepło korzystając z mniejszej mocy nominalnej. To zaś sprawia, że domownicy cieszą się komfortem termicznym, ale nie zaskakują ich negatywnie coroczne rachunki za sezon grzewczy. Te nowoczesne urządzenia zbliżają się do systemów inteligentnych, ponieważ bez ingerencji użytkownika, decydują o tym, który element grzewczy w danym momencie ma pracować.
Opatrzenie dodatkowymi funkcjami, podnosi walory użytkowe grzejników. Czyni je łatwiejszymi w obsłudze, ale i sprawia, że domownicy nie muszą martwić się o to, że zapomną zamknąć okna w ogrzewanym pomieszczeniu i spowodują bezpowrotne straty cieplne.
I wreszcie estetyka, o której dziś nie zapominamy, bo w aranżacjach wnętrz liczy się dla nas każdy detal. Chętnie zatem stawiamy na urządzenia, które spełniają określone funkcje, ale przy tym są dekoracyjne. Mając do wyboru te nowoczesne grzejniki, zapomnimy o strachu przed rachunkami za sezon grzewczy, czy też ciągłym odczuwaniu zimna.
Informacja handlowa, dodano: 2019-11-13
Komentarze, opinie o efektywnie, energooszczędnie i estetycznie - jakie grzejniki wybrać do domu?
Pompy ciepła a rosnące ceny energii: jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? 8 pytań i odpowiedzi
W obliczu niestabilnej sytuacji w obszarze energetyki i kosztów ogrzewania wiele osób poszukuje sposobu na uniknięcie lub zredukowanie opłat. Pomocne może być w tym ...







