Jak stworzyć nawierzchnię czynną biologicznie?

Ekspert firmy Libet podpowiada jak stworzyć nawierzchnię biologicznie czynną, która pozwoli ograniczyć ingerencję w środowisko naturalne.
W trosce o naturę
Zastosowanie materiałów nawierzchniowych na całym terenie lub na zbyt dużej jego części może wpływać na ekosystem, zmniejszając wilgotność gleby i utrudniając wzrost roślin. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niewielkich działek, na których chce się stworzyć podjazd, taras czy ścieżkę.Rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie funkcjonalność, a jednocześnie mają na względzie środowisko, jest nawierzchnia biologicznie czynna, która umożliwia odprowadzanie wody bezpośrednio do gleby.
W jej stworzeniu pomoże zastosowanie proekologicznych materiałów. „Szczególnie godne polecenia są specjalne płyty betonowe i kostki brukowe, których kształt pozwala na uzyskanie wolnych przestrzeni pomiędzy poszczególnymi elementami. Miejsca te można obsadzić trawą lub wypełnić grysem”, podpowiada Kamil Drewczyński, specjalista firmy Libet. „Część produktów wyposażona jest w specjalne, duże odstępniki, dzięki którym w trakcie układania łatwo zachować szeroki, równy odstęp miedzy jedną a drugą kostką”, dodaje ekspert.
Ekologiczne propozycje
Decydując się na nawierzchnię proekologiczną, nie musimy rezygnować z walorów estetycznych. Troska o środowisko naturalne zyskuje na popularności, dlatego w ofercie producentów materiałów budowlanych znajdziemy specjalne linie produktowe, które wpisują się w ten trend. Wyroby Libet z grupy ECO to płyty i kostki brukowe, pozwalające uzyskać od 6 do 36% powierzchni biologicznie czynnej. Jednocześnie spełniają one restrykcyjne normy środowiskowe zarówno na etapie produkcji,jak i podczas użytkowania.
Warto podkreślić, że posiadają certyfikat Instytutu Ochrony Środowiska. Co ważne, łączą funkcjonalność z nowoczesnym, wysmakowanym designem. Doskonałym tego przykładem jest płyta Stream Line, której niebanalny ażurowy kształt, inspirowany linią meandrującej rzeki, umożliwia układanie efektownych ścieżek i podjazdów, a monochromatyczna antracytowa barwa dodaje aranżacji rys nowoczesności. Równie ciekawe kompozycje można uzyskać za pomocą kostki Iberia. Na uwagę zasługują też: kwadratowa płyta Vertigo i prostokątna Vertigo Lungo. Stworzone z ich pomocą odstępy tworzą linie proste, które można wypełnić np. grysem, uzyskując tym samym ciekawy efekt dekoracyjny. Dzięki produktom ECO dbałość o najbliższe otoczenie nabiera zupełnie nowego, designerskiego wymiaru.
Informacja handlowa, dodano: 2016-12-08
Komentarze, opinie o jak stworzyć nawierzchnię czynną biologicznie?
Jak skutecznie zwalczać mszyce?
Mszyce to jedne z najczęściej spotykanych szkodników w ogrodach, na balkonach i w uprawach domowych. Te drobne owady, mierzące od 1 do 7 mm, mogą przybierać różne barwy ...







