Jaką gwoździarkę wybrać?

Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu, na rynku zgłaszany jest duży popyt na gwoździarki, co wywołało wzrost także po stronie podaży i obecnie działa na rynku wielu producentów gwoździarek, oferujących różnorakie ich modele, ściśle dopasowane do określonego zastosowania.
Wśród najczęściej spotykanych znajdują się gwoździarki: dachowe - wykorzystywane w pracach na dachach; ramowe - mniejsze i wykorzystywane głównie do produkcji i mocowania podłóg drewnianych; a także wykończeniowe - małe i lekkie urządzenia, używane do składania mebli. Oczywiście niezbędnym, komplementarnym elementem gwoździarek są gwoździe, których rodzaj uzależniony jest od rodzaju urządzenia. Gwoździe łączone są w gwoździarce taśmą papierową, drutem, bądź na plastiku.Bez względu na rodzaj łączenia, w gwoździarkach zawsze należy używać gwoździ zaprojektowanych do użytku w konkretnym modelu urządzenia. Każdy gwóźdź jest dodatkowo pokryty specjalną powłoką, która podczas wytwarzania ciepła topi się smarując gwóźdź i ułatwiając mu wprowadzenie w powierzchnię; w czasie zaś stygnięcia, zwiększa powiązanie gwoździa z powierzchnią, utrwalając jego pozycję. Wykorzystywanie gwoździarki w pracy wymaga przeszkolenia i niezwykle dużej ostrożności działania. Wbijane gwoździe są bowiem bardzo ostre, a szybkość wbijania jest bardzo duża.
Zatem osoby korzystające z tych urządzeń powinny posiadać okulary ochronne, a także nigdy nie powinny kierować urządzenia w inne osoby. Do każdego urządzenia producent dołącza instrukcję obsługi, z którą użytkownik powinien się zapoznać przed rozpoczęciem pracy, a wszelkich napraw należy dokonywać niezwłocznie po stwierdzeniu nieprawidłowości. Kolejnym urządzeniem pneumatycznych są sztyfciarki. Mają one główne zastosowanie w stolarstwie, ponieważ ich działanie polega na niewidocznym wręcz łączeniu elementów drewnianych, za pomocą bezłebkowych sztyftów. Jeszcze inne urządzenie, wykorzystywane w stolarstwie, czy budownictwie to zszywacze.
Są one używane najczęściej do łączenia ze sobą różnych materiałów, np. dwóch kawałków drewna. Jego działanie jest podobne do gwoździarek, jednak zastosowanie dotyczy głównie mniejszych elementów. Jest to tanie i proste urządzenie, które do łączenia wykorzystuje zszywki, których głębokość wbicia i zszycia jest ustawiania przez operatora. Oprócz typowych zszywaczy, na rynku występują także urządzenia kombinowane, łączące funkcję gwoździarki i zszywacza jednocześnie. W przypadku tego typu urządzenia, użytkownik przestawia działanie urządzenia, według aktualnych potrzeb zastosowania.Najpopularniejsze dzisiaj firmy produkujące narzędzia pneumatyczne gwoździarki gazowe to: Metabo, Paslode, Max, DeWalt, Powers Fasteners, Stanley, Duo Fast, Bosch, Hitachi, Bostitch, Makita. Przed zakupem warto zapoznać się z parametrami oraz warunkami gwarancyjnymi oraz serwisowymi każdego z producentów aby wybrać najkorzystniejszą ofertę uwzględniając planowane obciążenie urządzenia.
Informacja handlowa, dodano: 2013-10-03
Komentarze, opinie o jaką gwoździarkę wybrać?
Elektronarzędzia do domu - niezbędnik każdego majsterkowicza
Elektronarzędzia to podstawa dobrze wyposażonego domu, szczególnie dla osób, które cenią samodzielność w naprawach i remontach. Dzięki nim można zrealizować wiele ...







