Nietypowo zaaranżowana kuchnia ze szkłem

Na początek najważniejsza informacja: szkło w Twojej kuchni może zagościć w bardzo wielu wydaniach. Odpowiedniej klasy, hartowane tafle wsparte przez odpowiednie okucia do szkła staną się nieodzownym elementem designerskiej aranżacji i ułatwią Ci utrzymanie kuchennej przestrzeni w czystości i porządku przez długie lata. Pytanie więc, nie „czy” wykorzystać szklane elementy, ale jak to zrobić.
Pomysł nr 1: meble ze szklanymi frontami
Myślisz „szklane meble” i wyobrażasz sobie stł z blatem z tego materiału? To już było. Teraz możesz pjść o krok dalej i zamwić meble na wymiar, ktrych fronty zostały wykonane z przepięknie połyskującego szkła hartowanego. Dobra wiadomość jest taka, że mogą one przybrać rżnorodną kolorystykę. Jednolite, gładkie i matowe szkło do minimalistycznych kuchni, a może to z ciekawym nadrukiem do wnętrza w stylu glamour? Ty decydujesz!
Pamiętaj: szklana, błyszcząca tafla zawsze optycznie powiększy wnętrze. Takie rozwiązanie sprawdzi się więc rwnież w niewielkich kuchniach w bloku.
Pomysł nr 2: szklane panele nad blatem kuchennym
Pomysł, ktry powoli trafia do kanonw architektury wnętrz, ale może być wykorzystany w bardzo kreatywny sposb. Wcale nie musisz wybierać jednego z wzorw szkła dekoracyjnego dostępnego w sieciowych sklepach budowlanych. Możesz zamwić własny – taki, ktry np. przełamie monotonię minimalistycznych mebli.
Bardzo ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie przezroczystych szklanych tafli nad blatem. Możesz nimi zabezpieczyć np. beton architektoniczny czy licwki ceglane w stylu loftowym. Jeśli wykorzystasz odpowiednie okucia do szkła, np. rotule dostępne w ofercie firmy Womet, uzyskasz jeszcze bardziej wyrazisty efekt estetyczny. Mocowanie będzie ponadto bardzo stabilne, a demontaż płyt szklanych – szybki i wygodny.
Pomysł nr 3: blat kuchenny ze szkła
Tworzywa sztuczne, kompozyty, kamień naturalny, drewno, to wszystko już było. A co, gdyby wykonać blat kuchenny ze szkła? To rozwiązanie, ktre niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest stosunkowo atrakcyjne cenowo – zwłaszcza w porwnaniu z kamieniem. Ale to nie wszystko. Szkło hartowane:
jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wahania temperatur – a to oznacza, że nie ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu i zarysowaniu,
jest niezwykle higieniczne – czyszczenie jego powierzchni, nawet przy bardzo dużym zabrudzeniu tłuszczem i innymi substancjami, będzie szybkie i wygodne,
prezentuje się bardzo nowocześnie – co sprawia, że kuchnia zyskuje dodatkowy estetyczny „smaczek”.
Pomysł nr 4: szklana ścianka działowa
Masz duży salon otwarty na kuchnię? To rozwiązanie, ktre fenomenalnie powiększa optycznie przestrzeń. Ale zapachy kuchenne mogą być dość uciążliwe na co dzień. Ich rozprzestrzenianie się możesz nieco ograniczyć, decydując się na montaż ścianki działowej wykonanej (choćby częściowo) ze szkła. W ten sposb, nie pomniejszając widocznie przestrzeni, wydzielisz jej dwie strefy w ciekawy i nietuzinkowy sposb.
Ktry z tych pomysłw przemawia do Ciebie najbardziej? A może masz zupełnie inny? Pamiętaj: szkło daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia. Dlatego warto przedyskutować jego wykorzystanie z ekspertami i wykreować kuchnię marzeń.
Informacja handlowa, dodano: 2019-08-06
Komentarze, opinie o nietypowo zaaranżowana kuchnia ze szkłem
Zielone akcenty w kuchni
Zieleń wprowadza do wnętrza harmonię i naturalny spokój. W kuchni, która jest często centrum domowej aktywności, pozwala uzyskać niebanalne efekty dekoracyjne, wnosząc ...







