Ogrodzenia na każdą sytuację

Inaczej przygotowuje się organizator dużej imprezy na świeżym powietrzu, a w inny sposób firma budowlana do inwestycji. Odmienną drogę wybierze także przedsiębiorca, który zamierza ogrodzić swoją siedzibę. Wszystko to podyktowane jest okolicznościami i celem. Przy wydarzeniach kulturalnych, gdzie jest potrzeba dobrego przeglądu sytuacji wśród gości przez służby bezpieczeństwa, dobrym rozwiązaniem będą panele ażurowe. Z kolei do rozbiórki lub budowy lepiej sprawdzą się panele pełne. Te tymczasowe rozwiązania mogą się nie sprawdzić, gdy chcemy zabezpieczyć teren firmowy. Przyjrzyjmy się zatem do jakich zadań dedykowane są ogrodzenia tymczasowe i przemysłowe.
Ogrodzenia tymczasowe
Ich konstrukcja zbudowana jest z metalowych rur, pomiędzy którymi znajduje się siatka. Najlepiej, gdyby elementy są zgrzewane lub spawane. Często spotykane łączniki skręcane wykonane ze słabej jakości materiałów nie spełnią swojej roli. Płot może sie przemieszczać lub będzie mogła go zdemontować niepowołana osoba. Dlatego wybór sposobu łączenia jest jednym z kluczowych elementów. Panele montowane są na plastikowych (16kg - 25kg) lub betonowych (32kg - 36kg) stopach. Dla ogrodzeń ażurowych bez plandeki optymalne będzie pierwsze rozwiązanie. Z kolei te pokryte plandeką lub pełne będą bardziej stabilne w cięższych stopach.
Należy pamiętać, że sama instalacja jest istotna z punktu bezpieczeństwa. Jednak na tym etapie można popełnić wiele błędów. Stopy powinny być całe i w żaden sposób nieuszkodzone. Pęknięte są niedopuszczalne i stanowią tylko atrapy. W wypadku porywistego wiatru ogrodzenie nawet o dużym prześwicie może zostać wyrwane i przeniesione w inne miejsce powodując szkody w zdrowiu lub mieniu. Dotyczy to przede wszystkim paneli pełnych, które przy silnych podmuchach zachowują się jak żagiel. Warto więc, aby panele osadzone zostały w środkowych otworach stopy. Skrajne za pomocą śledzi należy odpowiednio zakotwiczyć do gruntu. Dopiero tak zainstalowany płot zapewni bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom przemieszczającym się wzdłuż ogrodzenia tymczasowego.
Ogrodzenia mobilne przydadzą się przy organizacji imprez masowych oddzielając strefy wyznaczone przez organizatora. Znajdą one również zastosowanie przy zabezpieczeniu materiałów na otwartej przestrzeni. Dzięki dobrej widoczności można w łatwy sposób obserwować towary znajdujące się za ogrodzeniem. Panele pełne sprawdzą się na budowach lub miejscach rozbiórki, gdzie istnieje ryzyko wydostania się odłamków poza plac, na którym odbywają się prace. To dobra ochrona przechodniów i mienia znajdującego się zaraz za ogrodzeniem np. w miastach przy ruchliwych arteriach. Wybierając ogrodzenie tymczasowe cena jest jednym z czynników warunkujących podjęcie decyzji. Wysokiej jakości panele dostępne są na https://www.sonto.pl/ogrodzenie-tymczasowe-placu-budowy/.
Ogrodzenia przemysłowe
Podstawowym zadaniem tego rodzaju ogrodzeń jest wydzielenie i zabezpieczenie terenu przed dostępem osób postronnych. Jest to inwestycja na lata także musi spełniać kilka podstawowych wymagań. Głównym z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa ogradzanego terenu, odporność na warunki atmosferyczne, prosta instalacja i dostosowanie do potrzeb kupującego, wytrzymałość i przystosowanie do wytężonej eksploatacji, ale także estetyczny wygląd i możliwość modyfikacji oraz naprawy ewentualnych uszkodzeń.
Ogrodzenia przemysłowe zapewniają dużą elastyczność w kwestii doboru optymalnego rozwiązania. Oznacza to tyle, że można skonstruować płot o określonej wysokości i sztywności przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości poszczególnych elementów. Odpowiednio zainstalowane ogrodzenie jest praktycznie niemożliwe do zdemontowania przez osoby postronne. To również istotna uwaga, gdyż złodzieje mogą spróbować ukraść sam płot - proceder spotykany na obszarach podmiejskich. Wszelkie zabezpieczenia czy utrudnienia demontażu mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych zbirów.
Ogrodzenie przemysłowe zbudowane jest z paneli, co daje pewnego rodzaju plastyczność. Zgrzane druty wypełniające panel są wytrzymałe i odporne na nacisk. Jednak w wypadku działania dużej siły potrafią się odkształcić nie niszcząc lub wyrywając słupka, do którego są przytwierdzone. To sprawia, że wymiana uszkodzonego panelu przez profesjonalny personel będzie bardzo szybka, a koszt niewielki. Nic więc dziwnego, że poza przemysłem tego typu ogrodzenia znajdują zastosowanie także w szkołach, obiektach sportowych, ogrodach oraz parkach, lotniskach, autostradach czy terenach wojskowych. Instalacja, modyfikacja czy wymiana nie stanowi problemu dla specjalistów. Ma to bezpośrednie przełożenie na wysokość kosztów eksploatacyjnych i konserwacyjnych każdej instytucji, która postanowiła zabezpieczyć swój teren.
Co warto zapamiętać?
Przede wszystkim istotne jest przeznaczenie ogrodzenia. Te tymczasowe dobrze sprawdzą się do zadań, które trwają przez pewien czas w danym miejscu jak budowa czy koncert. Po zakończeniu prac mogą być łatwo przewiezione do kolejnej lokalizacji, gdzie równie prosto można je zainstalować.
Ogrodzenia przemysłowe mają szersze zastosowanie. Poza wyznaczeniem terenu firmy sprawdzą się również na obszarach obiektów użyteczności publicznej, boiskach czy w parkach. Prosta, ale wytrzymała konstrukcja odporna jest na warunki atmosferyczny zachowując przy tym estetyczny wygląd na lata. W razie uszkodzenia łatwa w wymianie.
Wybór ogrodzenia zależy od potrzeb podmiotu, który łatwo dopasuje je do konkretnych okoliczności. Warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu ogrodzeń tymczasowych, aby te spełniały swoje funkcje i były bezpieczne dla otoczenia. Z kolei te przemysłowe na długi czas zabezpieczą określony teren.
Informacja handlowa, dodano: 2020-01-06
Komentarze, opinie o ogrodzenia na każdą sytuację
Jak skutecznie zwalczać mszyce?
Mszyce to jedne z najczęściej spotykanych szkodników w ogrodach, na balkonach i w uprawach domowych. Te drobne owady, mierzące od 1 do 7 mm, mogą przybierać różne barwy ...







