Prąd budowlany - czy to się opłaca?

Coraz więcej osób decyduje się na prąd budowlany. Czym się charakteryzuje ta opłata? Czy naprawdę możemy zaobserwować dzięki temu duże oszczędności?
Tani prąd budowlany - czy to możliwe?
Na początku trzeba odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie - czym jest prąd budowlany? Krótko rzecz ujmując jest to taryfa energii elektrycznej udostępniana przez zakłady energetyczne już na etapie budowy domu. Używanie nawet tradycyjnego prądu w procesie budowy lub w czasie prac montażowo - remontowych jest obecnie zabronione. Prąd budowlany możemy pobierać tymczasowo (na czas prac budowlanych) lub też zdecydować się na taką opcję już docelowo (prąd budowlany może być używany już w domu zamieszkałym). Zanim podpiszemy umowę z dostawcą warto sprawdzić czy budynek nie jest już podłączony do jakiejś sieci - korzystanie z dwóch źródeł energii jest nielegalne. Jeśli możemy pobierać prąd budowlany należy dokładnie określić moc jakiej będziemy potrzebować do naszego domu.
Najtańszy prąd budowlany - to się opłaca!
Szukasz najtańszego prądu budowlanego? Masz do wyboru trzy taryfy - C11, C12a i C12b. C11 cieszy się największą popularnością. Cena za pobieranie prądu jest jedna - bez względu od pory -dnia lub nocy. Pozostałe taryfy to taryfy dwustrefowe - inną cenę zapłacimy w nocy, a inną w dzień w godzinach szczytu. Pierwsza opcja jest idealna dla osób, które cenią sobie stałość - nie chcą zastanawiać się nad wysokością rachunków, jedna cena ich satysfakcjonuje. Taryfy dwustrefowe powinna być wybierana przez osoby, które dokładnie wiedzą w jakich porach dnia będą pracować i kiedy zapotrzebowanie na prąd będzie najwyższe.
Sprzedawcy energii elektrycznej - dobry dostawca to podstawa
Jeśli chcemy korzystać z prądu budowlanego musimy wybrać odpowiedniego dostawcę. Wcześniej możemy sprawdzić ile mniej więcej możemy zaoszczędzić przechodząc z prądu normalnego na budowlany. Warto skorzystać z kalkulatora online - w większości przypadków wystarczy wpisać rodzaj taryfy, charakter zużycia, cenę netto za 1 kWh oraz miesięczny koszt, a otrzymamy orientacyjny wynik. Sprzedawcy energii elektrycznej oferują przejrzyste warunki umowy - decydując się na prąd budowlany możemy wybrać rodzaj taryfy jaka najbardziej nam odpowiada. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru możemy oczywiście skorzystać z porady eksperta - pracownik zakładu energetycznego chętnie doradzi. Pomoże w wyborze odpowiedniej taryfy biorąc pod uwagę: rodzaj i wielkość nieruchomości, oraz ogólne nawyki związane z korzystaniem z prądu konkretnego klienta. Wybierz prąd budowlany, a zobaczysz, że oszczędności będą widoczne bardzo szybko.
Informacja handlowa, dodano: 2018-06-27
Komentarze, opinie o prąd budowlany - czy to się opłaca?
Bezpieczeństwo w inteligentnym domu - jakie systemy warto zainstalować?
Monitoring to fundament bezpieczeństwa inteligentnego domu. Kamery z zaawansowaną analityką pozwalają nie tylko rejestrować obraz, ale także analizować go w czasie ...







