Projekty budynków gospodarczych - 5 popularnych rozwiązań

Projekty budynków gospodarczych z garażem
Połączenie budynku gospodarczego z garażem jest niemal intuicyjne. Wszak niejednokrotnie w garażu dokonuje się drobnych napraw, lub oprócz samochodu przechowuje różne przedmioty. Warto więc z góry zaplanować sobie projekt budynku gospodarczego z garażem. Oszczędzi nam to miejsca w domu a wszystkie sprzęty służące do majsterkowania lub np. meble ogrodowe będziemy mieli w jednym miejscu pod ręką. Zaprojektować można budynki gospodarcze z garażem jednostanowiskowym jak dwustanowiskowym. Sam budynek może mieć jedno duże pomieszczenie lub dwa i więcej mniejszych (gdzie w jednym z nich zawsze będzie stał samochód). Budynek gospodarczy może mieć kształt prosty jak i np. litery L. Styl architektoniczny, podobnie jak domów, możemy obrać dowolnie. Budynek gospodarczy może więc mieć wygląd klasyczny jak i nowoczesny.
Projekty budynków gospodarczych drewnianych
Jeśli chcemy oszczędzić pieniądze powinniśmy zbudować budynek gospodarczy z drewnianego szkieletu. Jako że nie jest to dom, można postawić drewniany budynek z zachowaniem oczywiście wszystkich zasad dotyczących izolacji w wypadku spędzania w nim czasu zimą podczas jakichś napraw. Mimo że wykonany z drewna, odpowiednio zaprojektowany budynek gospodarczy należycie ochroni wszystkie magazynowane w nim sprzęty i narzędzia a także samochód, jeśli będzie w nim parkowany. Zastosowanie należytej elewacji sprawi, że z zewnątrz nikt nie pozna, że ten budynek jest drewniany, nie musi zatem dizajnem odbiegać od elewacji domu.
Projekty budynków gospodarczych bez pozwolenia
Od roku 2016, dzięki nowy przepisom prawa budowlanego, możemy bez pozwolenia postawić budynek gospodarczy o powierzchni nie przekraczającej 35 m2. Należy jednak taką budowę zgłosić w starostwie powiatom lub urzędzie miasta. Jednak nie tylko powierzchnia budynku gospodarczego jest ściśle określona przepisami, aby pozwolenie na jego budowę było zbędne. Budynek taki nie może być kondygnacyjny i koniecznie musi być wolnostojący. Jeśli więc nie chcemy uzyskiwać pozwolenia na budowę budynku gospodarczego musimy mieć na względzie powyższe przy wyborze jego projektu. Na szczęście nie jest określone z czego taki budynek ma być wybudowany, możemy więc użyć do tego i drewna i cegieł lub też blachy.
Projekty budynków gospodarczych z wiatą
Nie mając miejsca w garażu lub budynku gospodarczym na kolejne auto, lub w czasie przyjazdu gości samochodem, możemy dodatkowy pojazd zaparkować pod wiatą budynku gospodarczego. Wiata może nam się przydać zwłaszcza w słoneczne i gorące dni gdy chcemy pomajsterkować. Takie projekty są dostępne chociażby tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/. Możemy się schować pod nią przed słońcem i cieszyć świeżym powietrzem podczas naprawy roweru czy innych drobnych prac. Pod wiatą możemy postawić małą ławeczkę by podczas przerwy w pracach odpocząć. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy przyozdobili altanę donicą z kwiatami i urozmaicili to miejsce. Wiata jest więc bardzo praktyczna, nigdy nie wiadomo czy nie przybędzie nam nowe auto, które nie będzie stać „pod chmurką” a w międzyczasie da nam cień gdy będziemy tego potrzebować.
Projekty budynków gospodarczych z poddaszem użytkowym
Ciekawym rozwiązaniem polecanym dla osób ceniących sobie przestrzeń i funkcjonalność są budynki gospodarcze z poddaszem użytkowym. Przy tym wyborze całość parteru poświęcić możemy na miejsce garażowe a poddasze na mini warsztat. Poddasze nie sprawdzi się raczej jako schowek chyba, że dla przedmiotów których nie będziemy często znosić. Poddasze budynku gospodarczego może oczywiście posłużyć jako awaryjny nocleg czy siłownia.
Informacja handlowa, dodano: 2019-09-25
Komentarze, opinie o projekty budynków gospodarczych - 5 popularnych rozwiązań
Czy warto wybudować dom z bali drewnianych?
Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Wybór lokalizacji, projektu i technologii wykonania wpływa nie tylko na komfort mieszkania, ale także na koszty ...







