Izolacja stropu drewnianego pianką PURIOS - optymalna ochrona bez słabych punktów

Prawidłowe ocieplanie stropu poddasza daje możliwość nie tylko zagospodarowania tej przestrzeni w sposób bezpieczny i ekonomiczny, ale również pozwala wpłynąć na większą wytrzymałość całej konstrukcji.
Domowy komfort cieplny
Niewłaściwe zaizolowanie stropu drewnianego lub całkowity brak takiej osłony to jeden z głównych powodów największej utraty ciepła w budynku oraz fundamentalny czynnik decydujący o powstawaniu w nim mostków termicznych. Według szacunków, około 30 proc. ogólnej utraty energii cieplnej w budownictwie jednorodzinnym jest spowodowane przez nieodpowiednią izolację stropu poddasza, co szczególnie odczuwają użytkownicy starszych budynków. Utrata ciepła to nie tylko konieczność życia w chłodnych, zawilgoconych wnętrzach, ale również przymus jeszcze intensywniejszego dogrzewania domu, co z kolei pociąga za sobą jeszcze większe opłaty za media. Właściwe ocieplanie stropu pozwala uzyskać komfortowe warunki do mieszkania zarówno latem, jak i zimą.
Rekomendowana piana poliuretanowa
Przed wykonaniem ocieplenia stropu poddasza, warto zastanowić się w pierwszej kolejności, z jakiego rozwiązania skorzystać oraz jaki materiał termoizolacyjny zastosować. Wielu ekspertów rekomenduje wybór pianki poliuretanowej jako materiału m.in. trwałego i szybkiego w aplikacji (wełna jest stosunkowo czasochłonna w układaniu, natomiast styropian z biegiem czasu może przyczyniać się do powstawania mostków termicznych).
Stropy drewniane poddasza w odróżnieniu od stropów betonowych są bardziej sprężyste, a materiał, jakim jest drewno, cały czas "pracuje". W efekcie wraz z upływem czasu mogą pojawiać się pewne odkształcenia drewna. Piana PURIOS aplikowana w płynnej formie idealnie dopasuje się do każdej powierzchni, w tym również do „pracującego” drewna charakteryzującego się wieloma nierównościami. Piana jest w stanie efektywnie pokryć i zaizolować nawet najmniejsze, najtrudniej dostępne przestrzenie i wyżłobienia w tak specyficznym materiale budowlanym, jakim jest drewno. Jest to szczególnie istotne w przypadku stropu dachu w starych budynkach.
Podłoga na strychu
Aby przygotować poddasze do warunków mieszkalnych czy użytkowych, należy w pierwszej kolejności wykonać na takiej powierzchni tzw. podłogę. Chodzi tu o stworzenie gładkiej powierzchni, pod którą znajdować się będzie odpowiednia izolacja termiczna stropu wykonana z piany zamkniętokomórkowej lub otwartokomórkowej z dodatkowymi wzmocnieniami. Wykorzystanie samej pianki otwartokomórkowej niosłoby ze sobą ryzyko szybkiego uszkodzenia mechanicznego takiej powierzchni. Podłoga to konstrukcja nośna. Aby więc mogła spełniać taką funkcję, na strop kładzione są legary, pomiędzy którymi aplikowana jest piana poliuretanowa.
Warstwa ochronna bez słabych punktów
Ocieplanie stropu pianką PURIOS ma jedną kluczową zaletę - materiał w formie płynnej dociera wszędzie, nawet w najmniej widoczne zakątki i w najdrobniejsze odkształcenia dachu. Nałożona w ten sposób piana tworzy jednolitą i bezspoinową warstwę ochronną, która jest w stu procentach szczelna. Oznacza to, że ryzyko pojawienia się mostków termicznych praktycznie nie istnieje, a sama piana doskonale spełnia swoje funkcje energetyczne. Minimalny termin przydatności izolacji termicznej stropu wykonanej z pianki poliuretanowej to 25-30 lat (piana nie traci swoich właściwości), co w porównaniu z wełną mineralną czy styropianem jest wynikiem nieosiągalnym.
Informacja handlowa, dodano: 2022-10-11
Komentarze, opinie o izolacja stropu drewnianego pianką purios - optymalna ochrona bez słabych punktów
Caparol - marka, której można zaufać
Caparol to marka, która od lat kojarzy się z solidnością, innowacyjnością i wysoką jakością. Dzięki bogatej ofercie produktów, takich jak farby do malowania wnętrz, ...







