Mały dom z elementów prefabrykowanych

Kasa się liczy
Zacznijmy od tego co dla wielu inwestorów jest sprawą kluczową, czyli od ceny. W pierwszej chwili może wydawać się, że domy prefabrykowane to rozwiązanie drogie. Trzeba jednak pamiętać, że tak naprawdę polega na błyskawicznym złożeniu w całość elementów kompletnego domu. Żeby porównać rzeczywiste koszty postawienia całego budynku w technologii tradycyjnej i prefabrykowanej - trzeba skorzystać z arkusza kalkulacyjnego. Biorąc pod uwagę konieczne w przypadku rozwiązań tradycyjnych takie elementy jak: rzeczywisty czas budowy, przestoje technologiczne (sezonowanie), transport i składowanie materiałów budowlanych, koordynacja pracy różnych ekip specjalistów (murowanie, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, grzewcze) - szybko okaże się kto w takim porównaniu wypada lepiej.
Co więcej - prefabrykacja zapewnia dużo więcej niż stan surowy zamknięty. Mamy tu do dyspozycji np. gładkie tynki na przegrodach wewnętrznych - od razu gotowe do malowania. Nie można zapominać też o wyjątkowej precyzji, która niemal wyklucza konieczność jakichkolwiek poprawek.
Dom dla każdego
Prefabrykacja może kojarzyć się z tzw. domami z wielkiej płyty. To prawda, jednak współczesne rozwiązania to również domy jednorodzinne - i to nawet niespełna 100 metrowe. Firmy specjalizujące się w produkcji i wznoszeniu domów prefabrykowanych mają w swojej ofercie przygotowane projekty typowe domów jednorodzinnych o różnej wielkości. Ale prefabrykacja to technologia bardzo elastyczna. Nie ma przeszkód, żeby opracować wersję prefabrykowaną domu na podstawie projektu dostarczonego przez klienta.
Dlaczego keramzytobeton
Fantastyczne - z punktu widzenia budowlanego - właściwości keramzytu pozwalają na kolejne oszczędności przy wykonywaniu prac budowlanych, ale przede wszystkim gwarantują mieszkańcom doskonały komfort. Keramzytobeton ma świetne właściwości izolacyjne. Przekłada się to na gwarancję komfortu cieplnego (zimą) i przyjazną temperaturę wnętrz w lecie. Tu warto wspomnieć, że bardzo dobry poziom izolacji cieplnej zapewnia niskie koszty ogrzewania. Wyjątkowa paroprzepuszczalność keramzytu skutecznie chroni przed rozwojem pleśni i grzybów - dając w efekcie doskonały mikroklimat pomieszczeń. A wreszcie dobra izolacja akustyczna keramzytu powoduje, że w ścianach nie istnieje problem związany z uciążliwym przenoszeniem się dźwięków pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.
Informacja handlowa, dodano: 2020-01-19
Komentarze, opinie o mały dom z elementów prefabrykowanych
Czy warto wybudować dom z bali drewnianych?
Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Wybór lokalizacji, projektu i technologii wykonania wpływa nie tylko na komfort mieszkania, ale także na koszty ...







