Menu Zamknij

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając leżaki ogrodowe?

Dodano2023-05-16 Wyswietle7125Przeczytasz wPrzeczytasz w mniej niż 3 minuty.
ocena: 5 z 3 głosów. Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Na co należy zwrócić uwagę, wybierając leżaki ogrodowe?
Leżak to wygodny mebel, który umożliwia relaks na świeżym powietrzu. Sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale także na tarasie, balkonie bądź na plaży. Z jakich materiałów są produkowane i na co należy zwrócić uwagę, wybierając leżaki ogrodowe? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.
leżakmeble ogrodowe

  • Leżaki ogrodowe - które są najlepsze?
  • Z jakich materiałów produkuje się leżaki?
  • Leżak ogrodowy a leżak plażowy - czym się od siebie różnią?
  • Jak dbać o leżaki ogrodowe? 

Leżaki ogrodowe - które są najlepsze?

W sklepach można znaleźć wiele różnych rodzajów leżaków ogrodowych, ale które z nich są najlepsze? Rozkładane leżaki można z łatwością przenosić (np. z ogrodu na zadaszony taras), dlatego będą idealnym wyborem dla osób ceniących sobie nie tylko wygodę, ale i funkcjonalność mebla ogrodowego. Po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, dlatego sprawdzą się nawet w niewielkim ogrodzie.

Będąc w sklepie, zwróć uwagę, czy dany leżak posiada kółka. To wygodne rozwiązanie, które umożliwi szybkie przestawienie leżanki w idealne miejsce do wypoczynku, np. pod drzewami. Na komfort użytkowania wpływają podłokietniki oraz regulacja oparcia. Dzięki temu możesz zdecydować, czy wolisz przyjąć pozycję leżącą, czy siedzącą. Szeroki wybór leżaków do ogrodu znajdziesz na stronie: corciano.pl/lezaki-ogrodowe.

Z jakich materiałów produkuje się leżaki?

Do najpopularniejszych materiałów, z jakich wykonywane są leżaki ogrodowe, zaliczyć można drewno. Drewniane meble posiadają solidną konstrukcję i prezentują się niezwykle stylowo. Leżak drewniany warto zaopatrzyć w miękki materac, który pomoże nam się w pełni zrelaksować. Przy odpowiedniej pielęgnacji, posłuży nam przez długie lata.

Równie często można spotkać leżaki wykonane z tworzywa sztucznego (takiego jak rattan bądź polipropylen), a nawet modele z metalową konstrukcją. Są one odporne na warunki atmosferyczne, a przy tym są znacznie lżejsze niż meble wykonane z drewna. Meble ogrodowe plastikowe możesz trzymać w swoim ogrodzie przez cały sezon, choć na zimę lepiej schować je do pomieszczenia zamkniętego lub składować pod zadaszeniem.

Leżak ogrodowy a leżak plażowy - czym się od siebie różnią?

Leżak ogrodowy swoją budową przypomina model plażowy. Oba występują najczęściej z regulowanym oparciem, jednak zasadniczą różnicą jest materiał, z jakiego są wykonane. Leżanka ogrodowa często jest zrobiona z drewna, natomiast w przypadku leżaków przeznaczonych do opalania nad morzem, przeważają tworzywa sztuczne. Wynika to z faktu, iż nad wodą jest znacznie więcej wilgoci, która mogłaby skrócić żywotność mebli.

Jak dbać o leżaki ogrodowe?

W przypadku leżaków drewnianych warto zadbać w odpowiedni sposób o materiał, aby służył nam przez długi czas. W skutek długotrwałego oddziaływania promieni słonecznych drewno może wyblaknąć, natomiast deszcz, śnieg czy mróz może uszkodzić jego strukturę. W sklepie można kupić specjalny pokrowiec, który sprawi, że nasz leżak ogrodowy będzie zabezpieczony. Dodatkowo, przed każdym sezonem należy upewnić się, czy mebel nie wymaga odmalowania bądź nałożenia specjalnego lakieru.

Jeżeli szukasz mebla ogrodowego, który nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, postaw na tworzywo sztuczne. Można go przechowywać na świeżym powietrzu przez cały rok, a przed użyciem, po prostu przemyć ściereczką zwilżoną delikatnym środkiem czyszczącym.

Leżaki ogrodowe pomogą Ci stworzyć strefę relaksu i zmienią wygląd Twojego ogrodu bądź tarasu. Jeżeli liczy się dla Ciebie przede wszystkim wygoda, wybierz model, w którym możliwa jest regulacja oparcia. Jeżeli natomiast poszukujesz leżaków do wypoczynku nie tylko w ogrodzie, ale również nad morzem, najlepszym wyborem będą meble wykonane z tworzyw sztucznych.

Informacja handlowa, dodano: 2023-05-16


Komentarze, opinie o na co należy zwrócić uwagę, wybierając leżaki ogrodowe?