Menu Zamknij

Unidevelopment SA powraca na rynek Catalyst

Dodano2023-09-06 Wyswietle150Przeczytasz wPrzeczytasz w mniej niż 2 minuty.
ocena: 4.7 z 3 głosów. Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Unidevelopment SA powraca na rynek Catalyst
Fot. Unidevelopment SA
Obligacje Unidevelopment serii A i B o łącznej wartości nominalnej 34,9 mln zł zadebiutowały na rynku Catalyst. Ich oprocentowanie ustalono na podstawie stopy WIBOR 3M powiększonej o marżę 5,25 proc. Termin wykupu walorów przypada na 5 kwietnia 2026 r. Obligacje serii A będą notowane pod symbolem UDV0426, a serii B UD10426. Po raz ostatni papiery dłużne dewelopera notowane były na rynku Catalyst w 2017 r.
dewepolergiełdaobligacje

Powrót na rynek długu jest dla nas ważnym krokiem w kontekście realizacji naszych długoterminowych planów. Pozyskane środki przeznaczymy na finansowanie obecnych i przyszłych projektów deweloperskich. Sukces zrealizowanego programu emisji obligacji świadczy o tym, że inwestorzy doceniają mocną pozycję spółki i dobrze postrzegają naszą strategię rozwoju. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obligatariuszy, zdecydowaliśmy się wprowadzić obligacje na rynek Catalyst, na którym po raz ostatni nasze papiery były notowane w 2017 r. - komentuje Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment SA.

W najbliższym okresie Unidevelopment SA będzie koncentrowała się na uruchamianiu nowych projektów oraz na przygotowaniu atrakcyjnej i dostosowanej do potrzeb rynkowych oferty.

Posiadamy bank ziemi o dużym potencjale pozwalający wyjść naprzeciw zwiększonemu popytowi. Aktualnie podejmujemy też działania mające na celu wzmocnienie naszego portfela gruntów na kluczowych dla nas rynkach. Sytuacja w sektorze mieszkaniowym oraz efekty naszych działań przekładają się na pozytywne perspektywy Unidevelopment w kolejnych miesiącach tego roku oraz w dłuższym okresie - podkreśla Zbigniew Gościcki.

W kwietniu i w czerwcu 2023 r. Unidevelopment SA pozyskała łącznie 34,9 mln zł z emisji trzyletnich obligacji serii A i B, realizując program emisji papierów dłużnych. Ponadto, z końcem lipca spółka uplasowała trzyletnie walory serii C o łącznej wartości 20 mln zł. W przypadku wszystkich wymienionych serii popyt na obligacje przewyższył ich podaż, dlatego konieczna była redukcja zapisów.

Informacja handlowa, dodano: 2023-09-06


Komentarze, opinie o .