Menu Zamknij

Wiosenne porządki w ogrodzie

Dodano2024-02-22 Wyswietle147Przeczytasz wPrzeczytasz w mniej niż 2 minuty.
ocena: 5 z 1 głosów. Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Wiosenne porządki w ogrodzie
Już niebawem do ogrodów zawita wiosna, a wraz z nią rozkwitną pierwsze kwiaty i pojawi się zieleń krzewów i drzew. Aby w pełni cieszyć się tym wyczekanym widokiem, warto starannie uporządkować przestrzeń wokół domu. Obowiązkowym punktem na liście wiosennych prac ogrodowych jest także odświeżenie drewnianych elementów architektury, które po zimie mogły stracić swój urok.
drewno ogrodowekonserwacjaimpregnacja

Konserwacja drewna ogrodowego

Ogrodzenie pełni nie tylko rolę funkcjonalną, ale i estetyczną, świadcząc o dobrym guście mieszkańców. Zanieczyszczone i wyblakłe po zimie wymaga zatem stosowanej konserwacji, np. Impregnatem Eco & Protection marki Drewnochron. Preparat podkreśli piękną strukturę drewna, ale przede wszystkim będzie je chronił przed działaniem niekorzystnych czynników pogodowych, w tym przed odpowiadającą za jego degradację wilgocią, a także zabezpieczy surowiec przed rozwojem pleśni i glonów.

Impregnacja drewna ogrodowego

Drewniane meble, nawet jeśli zimą nie były wystawione na zewnątrz, także mogą potrzebować odświeżenia, by w sezonie cieszyły zadbanym wyglądem. Stosując odpowiednie preparaty ochronno-dekoracyjne za jednym zamachem można zapewnić im kompleksową ochronę i nadać nową estetykę. Zielony odcień Impregnatu Extra Powłokotwórczego od Drewnochron będzie efektownie komponować się z ogrodową roślinnością. Formuła produktu pozwala za zachowanie widocznego usłojenia, które w dużej mierze decyduje o uroku tego naturalnego surowca.

Śnieg i mróz, których w tym sezonie nie brakowało, mogły osłabić drewniane deski na tarasach czy balkonach. Dlatego w ramach przygotowań do wiosny warto również ocenić ich kondycję i przeprowadzić prace pielęgnacyjne. Do renowacji podłogi świetnie sprawdzą się oleje. Zapewnią bardzo dobre nasycenie drewna, wzmacniając jego strukturę i zapobiegając rozsychaniu. A to wszystko z zachowaniem szlachetnego efektu dekoracyjnego.

Więcej informacji na temat sposobów impregnacji drewna ogrodowego można znaleźć na stronie www.drewnochron.pl.

Informacja handlowa, dodano: 2024-02-22


Komentarze, opinie o wiosenne porządki w ogrodzie