Menu Zamknij

Pompy ściekowe w procesie oczyszczania wody

Dodano2013-10-13 Wyswietle13950Przeczytasz wPrzeczytasz w mniej niż 2 minuty.
Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Pompy ściekowe w procesie oczyszczania wody
Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż woda stanowi ponad siedemdziesiąt procent powierzchni kuli ziemskiej. Liczba ta jest naprawdę imponująca. Skąd więc alarmujące wieści o braku dostępu do wody pitnej w wielu rejonach świata? Skąd apele o oszczędzanie wody? Tak naprawdę, jedynie dwa procent tych ogromnych zasobów to woda nadająca się do użytku.

Biorąc pod uwagę wzrastające zapotrzebowanie na wodę, nie tylko do celów spożywczych, ale również higienicznych czy przemysłowych, oczyszczanie wody, która w pierwotnym stanie w ogóle nie nadaje się do użytku okazuje się nie lada wyzwaniem. Uzdatnianie wody jest koniecznością, a proponowane w tym zakresie rozwiązania stają się coraz bardziej nowoczesne.

Niezwykle istotne jest wykorzystanie nie tylko brudnej wody, ale również ścieków. Aby zapewnić właściwy obieg zanieczyszczonej wody oraz ścieków, inżynierowie opracowują różnego typu pompy ściekowe, które mają usprawnić i ułatwic cały proces. Szczególnie istotne jest to w przypadku ścieków komunalnych i przemysłowych, gdyż skala całego procesu uzdatniania jest tu ogromna.

Pompy ściekowe zapewniają możliwość tłoczenia bardzo dużych zanieczyszczeń. Oczywiście od rodzaju ścieków, zależy rodzaj wykorzystywanej pompy. Aby dobrać odpowiedni typ pompy przeprowadza się skrupulatną analizę składu cieczy. Można wyróżnić trzy generalne typy ścieków. Pierwszym są ścieki komunalne, wyjątkowo trudne w procesie oczyszczania, gdyż zawierają nie tylko chemikalia i tłuszcz, ale również większe resztki jedzenia, które mogą powodować zatykanie i uszkodzenia pomp.

Pompy do ścieków komunalnych muszą być wyjątkowo trwałe i odporne. Kolejny rodzaj ścieków to wody, bedące wynikiem opadów deszczu. Są one najczystsze i najmniej kłopotliwe do oczyszczania. I wreszcie, ścieki przemysłowe, będące ogromnym wyzwaniem dla projektantów pomp. Mogą być bowiem toksyczne. Pompy do ich tłoczenia muszą być odporne na różnego rodzaju składniki chemiczne.

W przypadku ścieków przemysłowych stosuje się więc pompy kwasoodporne, przy pomocy których, tłoczenie kwasów o różnym stężeniu nie jest żadnym problemem.

Informacja handlowa, dodano: 2013-10-13


Komentarze, opinie o pompy ściekowe w procesie oczyszczania wody