Menu Zamknij

Tartak w Katowicach czy skład drewna? Sprawdź, na czym polega różnica

Dodano2024-03-27 Wyswietle191Przeczytasz wPrzeczytasz w mniej niż 3 minuty.
ocena: 5 z 1 głosów. Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Tartak w Katowicach czy skład drewna? Sprawdź, na czym polega różnica
Szukając tarcicy, drewna konstrukcyjnego czy np. boazerii lub deski tarasowej, często odruchowo zaczynamy się rozglądać za lokalnymi tartakami. Nie wszyscy wiedzą, że gotowe wyroby drewniane łatwiej i często taniej można kupić w składzie drewna. Na czym polega różnica między np. tartakiem w Katowicach a właśnie składem drewna? W jakich sytuacjach wizyta w tym drugim miejscu będzie lepszym pomysłem? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.
drewnotartakskład drewna

Jakie są różnice między tartakiem a składem drewna?

Tartak to nic innego jak zakład produkcyjny, w którym wytwarza się różnorodne produkty z drewna pozyskanego z lasu. To przedsiębiorstwo przemysłowe, czasami rzemieślnicze, które specjalizuje się w przetwarzaniu i obróbce drewna.

Z kolei skład drewna to miejsce sprzedaży gotowych wyrobów drzewnych, takich jak tarcica, drewno konstrukcyjne, deski, boazerie, podbitki, łaty/kantówki, a także płyty OSB i inne wyroby z drewna.

To warto wiedzieć:

Składy drewna często kupują swoje produkty bezpośrednio od tartaków, a później sprzedają je zarówno klientom profesjonalnym (deweloperzy, firmy ciesielskie), jak i indywidualnym. Można więc powiedzieć, że skład drewna działa jako pośrednik między producentem a końcowym nabywcą.

Czy zakup wyrobów drewnianych w składzie drewna jest droższy? To nie jest regułą!

Może się wydawać, że zakup drewna bezpośrednio od producenta, czyli np. w tartaku w Katowicach, jest korzystniejszych pod względem czysto ekonomicznym, skoro „eliminujemy” pośrednictwo dodatkowego podmiotu. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest takie pewne.

Paradoks polega na tym, że ceny w tartakach dla klientów detalicznych mogą być wyższe niż w składach drewna - i to nawet znacznie wyższe. Dzieje się tak dlatego, że tartaki operują na dużą skalę, a realizacja mniejszych zamówień nie zawsze jest dla nich opłacalna. Może to wymagać zmiany w procesie produkcyjnym, co generuje wysokie koszty.

Zatem, aby zakupić drewno konstrukcyjne czy inne materiały wykończeniowe w najlepszej cenie, warto rozpocząć od porównania ofert składów drewna w regionie Górnego Śląska. Szczególnie polecane przez nas miejsce zdradzimy pod koniec tego artykułu.

W magazynie drewna łatwiej o profesjonalne doradztwo

To kolejny ważny argument przemawiający za zakupem materiałów drzewnych w specjalistycznym składzie. Właściciele tartaków często nie mają czasu na obsługę klientów indywidualnych, natomiast składy drewna oferują profesjonalne doradztwo oraz kompleksową obsługę procesu zakupu, ponieważ na co dzień pracują z klientem detalicznym i nie stanowi to dla nich żadnego problemu.

Większy wybór materiałów drzewnych

Jeśli myślisz, że zakup różnorodnych materiałów drzewnych najlepiej zrealizować w tartaku, to wiedz, że ten pogląd nie zawsze znajduje potwierdzenie w rzeczywistości. Tartaki często specjalizują się w określonych rodzajach produktów drzewnych, na przykład w drewnie konstrukcyjnym, podczas gdy składy drewna oferują pełen przekrój wyrobów, włącznie z deskami, boazeriami, listwami, łatami, kantówkami czy nawet drewnem dedykowanym budowie sauny.

Więcej argumentów przemawiających za tym, aby poszukując tartaku w Katowicach zacząć od wizyty w składzie drewna, znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://farmadrewna.pl/blog.

Polecany skład drewna blisko Katowic

Na Górnym Śląsku nie brakuje składów drewna, które zapewniają duży wybór gotowych wyrobów drewnianych, czy to konstrukcyjnych, czy dekoracyjnych i wykończeniowych. Jeśli zależy Ci na tym, aby w jednym miejscu zaopatrzyć się we wszystkie produkty z drewna, jakich potrzebujesz do realizacji projektu, to skorzystaj z naszej rekomendacji i odwiedź Farmę Drewna.

Farma Drewna to świetnie oceniany skład drewna w Mysłowicach, jeden z największych na Górnym Śląsku, który zapewnia nie tylko duży wybór m.in. drewna konstrukcyjnego, deski tarasowej i elewacyjnej czy podbitki, ale także fachowe doradztwo, organizację transportu i krótkie terminy realizacji zamówień.

Z całą ofertą Farmy Drewna zapoznasz się na oficjalnej stronie internetowej https://farmadrewna.pl/.

Informacja handlowa, dodano: 2024-03-27


Komentarze, opinie o tartak w katowicach czy skład drewna? sprawdź, na czym polega różnica