Menu Zamknij

Jak skutecznie sprzedać dom?

Dodano2023-01-05 Wyswietle6685Przeczytasz wPrzeczytasz w mniej niż 3 minuty.
ocena: 5 z 2 głosów. Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Jak skutecznie sprzedać dom?
Sprzedaż domu to długi i złożony proces. Nie może być inaczej, jeśli średnia wartość takich transakcji przekracza pół miliona złotych, a coraz częściej dosięga granicy 1 miliona. Wydanie tak dużych pieniędzy zawsze jest poprzedzone licznymi przemyśleniami i dokładnym sprawdzeniem nieruchomości, co oczywiście wymaga czasu.
domdziałkasprzedaż

Okazuje się jednak, że bardzo często sami sprzedający popełniają pewne błędy, które znacznie wydłużają czas potrzebny do tego, by sprzedać dom wolnostojący. Co to za błędy? Jak uniknąć ich podczas sprzedaży swojego domu?

Jak opisać do sprzedaży murowany dom położony w mieście?

Sprzedaż nieruchomości nie jest prostym zadaniem, a sprzedaż domów znajduje się na samym szczycie piramidy trudności. Osoby prywatne, które zwykle okazjonalnie sprzedają domy, nie mają w tej sprawie doświadczenia i działają intuicyjnie. Do najczęściej popełnianych błędów zaliczyć można mało atrakcyjne zdjęcia w ogłoszeniu, a także słabo zredagowany tekst ogłoszenia, który nie wzbudza zainteresowania. 

Chcesz sprzedać dom we Frampolu? Tutaj możesz wystawić ogłoszenie: https://kazo.pl/domy/frampol

Jak zrobić zdjęcia przedstawiające domy w Annopolu na sprzedaż?

Aby umiejętnie zademonstrować swój urokliwy dom mieszkalny, warto sięgać po nowoczesne technologie. Z pomocą przychodzą zdjęcia lotnicze wykonane z użyciem dronów, a także zdjęcia sferyczne oraz panoramy 3D. Coraz większą popularnością w sprzedaży nieruchomości cieszą się filmy wideo, prezentujące krok po kroku główne atuty nieruchomości, w tym wnętrze domu, otoczenie i należący do niego budynek gospodarczy. Prezentacja wideo może okazać się bardzo wciągającym filmem, który z przyjemnością obejrzą zainteresowane osoby. Malownicza posiadłość usytuowana w interesującym dla nich miejscu, przedstawiona w materiale wideo, pozwala im zaoszczędzić cenny czas i daje odpowiedź na pytanie, czy jest to nieruchomość dla nich, czy nie.

Jak opisać swój dom wolnostojący na sprzedaż?

Nie trzeba być poetą, aby w sposób wciągający opisać swój dom parterowy, który chcemy sprzedać. Wystarczy skupić się na jego mocnych stronach i punkt po punkcie je opisać. Na czym warto się skupić, kiedy tworzymy treść ogłoszenia o sprzedaży domu?

  • Powierzchnia działki - napisz jej wielkość, umieść informację o tym, czy jest to działka ogrodzona i czy teren na niej jest zagospodarowany;
  • Opis nieruchomości - technologia, w której dom został wybudowany, liczba i rodzaj pomieszczeń, metraż oraz stan techniczny i wyposażenie;
  • Otoczenie - dla potencjalnych nabywców bardzo ważna jest informacja o tym, kim są ich przyszli sąsiedzi i czy nie jest to sąsiedztwo uciążliwe;
  • Grunty - osoby kupujące domy np. w Biłgoraju (znajdziesz takie domy w kazo.pl) bardzo często chcą, by była to działka rolna, pozwalająca im uprawiać ziemię na korzystnych warunkach ubezpieczeniowych w KRUS. 

Niemal każde ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości można przedstawić jak niebywałą ofertę domu zlokalizowanego w pięknym i ustronnym miejscu, w którym mieszkanie będzie przyjemnością. Wystarczy tylko pamiętać o kilku prostych zasadach w pisaniu treści.

Co zyska nabywca po kupnie domu?

Napisz o możliwych korzyściach, które wynikają z posiadania i mieszkania w Twoim domu. Cisza, malownicza okolica, jaką jest gmina Annopol, domy trwałe i ekologiczne, poczucie bezpieczeństwa i bezpośredni kontakt z naturą. Osoby decydujące się na opuszczenie miasta właśnie takich rzeczy poszukują i takie domy chcą kupować. Ogłoszenie sprzedaży domu w Annopolu możesz zamieścić tutaj: https://kazo.pl/domy/annopol_krasnicki

Czy kupujący dom na tym nie straci?

Zakup domu jest zawsze ryzykiem, dlatego warto upewnić nabywcę, że jest to atrakcyjna nieruchomość, która z każdym rokiem będzie zyskiwała na wartości. To oczywiste, gdyż komfortowy usytuowany w dobrym miejscu dom zawsze będzie miał duże zainteresowanie wśród nabywców.

Informacja handlowa, dodano: 2023-01-05


Komentarze, opinie o jak skutecznie sprzedać dom?