Cegły na podłogę - ich produkcja, właściwości i zastosowanie

- Cegły na podłogę - jak wygląda proces jej produkcji?
- Płytki ceglane podłogowe - największe korzyści wynikające z jej wyboru
- Czy ceglana płytka podłogowa nadaje się również na zewnątrz?
Cegły na podłogę - jak wygląda proces jej produkcji?
Cegły na podłogę są produkowane z prawdziwych, nawet stuletnich cegieł, które są odpowiednio przygotowane do montażu. Wiele interesujących propozycji takiej podłogi znajdziesz na stronie https://e-ceglanafantazja.pl/cegla-na-podloge/.
Każda ceglana płytka podłogowa jest w pierwszej kolejności wycinana w taki sposób, aby wydobyć z niej wewnętrzną część lica. Następnie przeprowadza się proces sodowania, który ma na celu zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości powstałych podczas cięcia na powierzchni cegły.
Produkcja autentycznej podłogi z cegieł zawsze przebiega w zgodzie z bardzo restrykcyjnymi, z góry narzuconymi wymogami producenta. W ten sposób selekcjonuje się wyłącznie najlepsze cegły na podłogę i precyzyjnie docina, aby pasowały do siebie idealnie podczas montażu. Jeżeli zauważalne są jakiekolwiek pęknięcia i uszkodzenia starej cegły, zostaje ona odrzucona.
Ostatnim etapem jest poddanie płytek ceglanych dokładnemu czyszczeniu i myciu pod ciśnieniem wodnym. W ten sposób usuwa się wszelkie zanieczyszczenia, pył, kurz, pod którym często kryje się piękne wybarwienie każdej cegły.
Płytki ceglane podłogowe - największe korzyści wynikające z jej wyboru
Ceglana podłoga na długie lata to praktyczne rozwiązanie, które świetnie odnajduje się w niemalże każdej przestrzeni i świetnie komponuje z jego wyposażeniem. Decydując się na podłogę ze starej cegły, wprowadza się do wnętrza przytulną atmosferę, a także oryginalny, zahaczający o rustykalność i autentyzm klimat.
Jakość wykonania
Stara cegła, ze względu na solidne wykonanie i proces wypalania wykonywany nawet sto lat temu, a także obecną konserwację, zabezpieczenie i przygotowanie do montażu, to jeden z najlepszych materiałów na podłogę. Ten materiał jest nie tylko piękny, ale i cechuje go wysoka odporność na ścieranie i uszkodzenia.
Utrzymanie czystości
Kolejny aspekt dotyczy konserwacji i utrzymania takiej podłogi w czystości. Wystarczy do tego celu zastosować standardowe środki pielęgnacyjne. Nie trzeba korzystać z żadnych specjalistycznych, drogich technik konserwacyjnych. Wystarczą domowe sposoby, aby cieszyć się czystą podłogą. Można również korzystać z propozycji chemii impregnującej zalecanej przez producentów, aby wyeksponować kolor, tekturę i piękno samej cegły.
Możliwości ułożenia podłogi
Należy także wspomnieć o uniwersalności tego rozwiązania, która sprawia, że płytki ceglane są doskonałym wyborem. Są one precyzyjnie i równomiernie przycięte, co umożliwia układanie z nich dowolnego wzoru na podłodze - w wersji „na cegiełkę”, „stos”, „mozaikę”, czy „jodełkę". Możliwości jest wiele i zależą wyłącznie od osobistej kreatywności.
Tekstura i kolorystyka
Ważny jest również sam aspekt tekstury każdej cegły na podłogę. Dzięki swojej nieregularności wzoru i zabarwienia, ewentualne zabrudzenia nie są aż tak widoczne, jak w przypadku klasycznych płytek. Dlatego też można stosować je w pomieszczeniach bardzo podatnych na kurz, czy błoto, ponieważ nie będzie to sprawiało wrażenia nieporządku.
Ekologiczne rozwiązanie
Trzeba dodać, iż każda płytka stworzona z cegły jest wykonana z materiałów ekologicznych, które są przyjazne dla środowiska. Decydując się na taki produkt, wspiera się rozwój przedsiębiorstw kierujących się zasadami zrównoważonego rozwoju.
Opcja dopasowana do ogrzewania podłogowego
Ostatnią wartą podkreślenia zaletą jest kompatybilność omawianej podłogi z ogrzewaniem podłogowym. Cegła jest doskonałym akumulatorem i przewodnikiem ciepła. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby pod ułożoną z niej podłogą w pierwszej kolejności umieścić system grzewczy. Taka forma ogrzewania zapewni przyjemne ciepło pod stopami oraz wpłynie pozytywnie na wzrost temperatury panującej w pomieszczeniu.
Czy ceglana płytka podłogowa nadaje się również na zewnątrz?
W tym aspekcie warto zwrócić uwagę na to, gdzie tak właściwie można zastosować ceglaną podłogę. Nie ma najmniejszych przeszkód ku temu, aby zamontować ją we własnym domu. Świetnie sprawdzi się w kuchni, salonie, korytarzu, czy niewielkim przedpokoju. Będzie świetnie sprawdzać się we wnętrzach rustykalnych, tradycyjnych, a także nowoczesnych. Idealnie skomponuje się z wystrojem w stylu loftowym lub industrialnym.
Miłośnicy ceglanego wykończenia mogą również zdecydować się na ułożenie podłogi na zewnątrz, czyli na swoim tarasie, balkonie bądź w innej przestrzeni rekreacyjnej w swoim ogrodzie. Warunki atmosferyczne nie będą negatywnie wpływać na cegłę. Pozostanie ona wytrzymałym rozwiązaniem na wiele lat.
Ze względu na swoje nieprzeciętne właściwości i wytrzymałość, płytki z cegły stosuje się też w przestrzeniach przeznaczonych do użytku komercyjnego. Można zatem stworzyć z nich nietuzinkową podłogę w barach, klimatycznych pubach, rustykalnych restauracjach, a nawet w sklepach, winiarniach itd.
Podłoga z cegieł to unikalny element dekoracyjny, który wyróżnia wytrzymałość, prostota utrzymania w czystości i uniwersalność jej zastosowania. Jest to zatem opcja dla wymagających, którzy cenią sobie nieszablonowe, ale proste w montażu i komfortowe w użytku rozwiązania.
Informacja handlowa, dodano: 2024-05-15
Komentarze, opinie o cegły na podłogę - ich produkcja, właściwości i zastosowanie
Caparol - marka, której można zaufać
Caparol to marka, która od lat kojarzy się z solidnością, innowacyjnością i wysoką jakością. Dzięki bogatej ofercie produktów, takich jak farby do malowania wnętrz, ...







