Menu Zamknij

Showroom Laminam w Poznaniu

Dodano2021-07-21 Wyswietle9734Przeczytasz wPrzeczytasz w mniej niż 4 minuty.
Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Showroom Laminam w Poznaniu
Fot. Paweł Żuber
100 metrów kwadratowych i 5 metrów wysokości, a w tej przestrzeni nowoczesna ekspozycja spieków kwarcowych włoskiej marki Laminam. Warto się tu wybrać, by poznać dostępne wzory, ale także zgłębić (nie zawsze oczywiste) możliwości zastosowania ich w apartamencie czy domu. Wielu inspiracji dostarczy już sama aranżacja wnętrza, zaprojektowana przez pracownię JMW Architekci.

Ulica Św. Michała 58 w Poznaniu. Właśnie tam - w okolicach jeziora Malta i Parku Tysiąclecia - na własne oczy można zobaczyć spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam, dystrybuowane w Polsce przez firmę Interstone.

Otwarty właśnie showroom zaprasza zarówno osoby prywatne, jak i architektów wnętrz. Klienci indywidualni mogą tu liczyć na doradztwo ekspertów, którzy podpowiedzą, co wybrać, by cieszyć się urodą szlachetnego materiału we własnym wnętrzu. Projektanci z kolei otrzymują do dyspozycji profesjonalną przestrzeń do inspiracji, pracy, rozmów z inwestorami, doszlifowywania projektu.

Na gości czekają m.in. liczne ekspozytory dostępnych wzorów w różnej skali - od niewielkich próbek, ułatwiających dopasowywanie konkretnych odcieni, aż po prezentery z płytami spieków w pełnej wielkości L (3000x1000 mm).

Co więcej, nie brakuje tu też przykładów zastosowania spieków w praktyce. Pierwszy jest widoczny już przed wejściem - elewacja (wentylowana) budynku została wykonana z płyt Laminam w odcieniach Collection Bianco Assoluto mat oraz Naturali Pietra di Savoia Antracite. 

Podłogi i ściany wnętrza pokryte są natomiast wzorami Naturali Pietra Grey, In-side Pietra di Cardoso Nero oraz Calce Avorio. Zalet spieków pozwalają doświadczyć także wykonane z nich meble i zabudowy.

Kreatywnemu podejściu do spieków kwarcowych sprzyja już sama przestrzeń showroomu. - Rozwijamy tu koncepcję ekspozycji wielkoformatowych płyt, która sprawdziła się na podobnych ekspozycjach m.in. w Warszawie, Łodzi i Płocku. Poznańska realizacja wyróżnia się jednak połączeniem spieków kwarcowych i kamieni naturalnych na dużej przestrzeni - podkreśla arch. Jakub Wiśniewski z pracowni JMW Architekci, która przygotowała aranżację. 

Wnętrze pawilonu ma w sobie mnóstwo dynamizmu, jako że wystrój architektoniczny oparty został na motywie trójkąta. Figura ta, w wielkiej skali powracająca wielokrotnie na ścianach i sufitach, zarazem łączy te płaszczyzny, jak i dzieli je śmiałymi liniami. - Te same wątki geometryczne pojawiają się też pod sufitem. Specjalnie do poznańskiego showroomu zaprojektowaliśmy lampy w formie spadających trójkątów. Wykonane są ze spieku i rozświetlone światłem led - opowiada Jakub Wiśniewski. Aby je zobaczyć, koniecznie trzeba się wybrać w sąsiedztwo poznańskiej Malty!

We wnętrzu pawilonu zaznaczają się trzy strefy. Pierwsza to kameralna część recepcyjna z wygodnymi siedziskami Tu, przy sprzyjających wzajemnemu porozumieniu okrągłych stolikach (z blatami oczywiście ze spieku), można przedyskutować założenia projektowe, przejrzeć wstępnie wybrane próbki albo ustalić szczegóły nowej realizacji. Naprzeciwko zawisły na ścianie cztery monitory o wysokiej rozdzielczości i doskonałym odwzorowaniu kolorów. Ekrany te służą do wyświetlania potrzebnych w danej sytuacji materiałów, np. przykładowych zastosowań poszczególnych produktów.

Krok dalej pojawiła się wysoka, bo sięgająca sufitu, w pełni funkcjonalna zabudowa kuchenna pokryta w całości polerowanym spiekiem Naturali Diamond Cream. Powyżej z kolei, na antresoli, stanął stół z komfortowymi krzesłami - kolejne miejsce spotkań, również w większym gronie.  - Przestrzeń showroomu zaprojektowaliśmy z myślą o tym, jak sami chcielibyśmy z niej korzystać - tak, aby trzy grupy osób mogły pracować jednocześnie w komfortowy sposób, nie przeszkadzając sobie nawzajem - zaznacza architekt.

W głębi, w wypełnionej światłem naturalnym przestrzeni otwartej w górę na ponad 5 metrów, znalazła się centralna część showroomu. To właśnie tu stanął wspomniany już prezenter z płytami Laminam w formacie L, pozwalający oglądać całe spektrum materiałowe w pełnym rozmiarze. Znajdziemy w nim także produkty drugiej marki spieków z oferty Interstone - Interlite. Co warto podkreślić, płyty liczące ponad 3 metry wysokości przeglądać można bez trudu. Wysuwają się lekko, ustawione po dwie jak gdyby w wąskich a wysokich szufladach. 

W sąsiedztwie stanęła wyspa kuchenna z blatem ze spieku Naturali Statuarietto i ze zintegrowanym, wykonanym z tego samego materiału zlewozmywakiem. - W jej szufladach prezentowane są fragmenty płyt. Można je wyjąć, położyć na blacie, zestawić z innymi próbkami albo przyłożyć do wielkiego formatu w ekspozytorze obok - zachęca Jakub Wiśniewski. A gdyby na obszernej wyspie miejsca było jednak za mało, nieco dalej  czeka dodatkowy blat - dla odmiany z ciemniejszego spieku In-Side Pietra Piasentina Taupe.

Showroom Laminam przy ul. Św. Michała 58 w Poznaniu zaprasza od poniedziałku do piątku między 8 a 16, a w soboty od 9 do 14. Można go również zwiedzić on-line, klikając w link: http://3d.worldpicture360.pl/interstone/

Informacja handlowa, dodano: 2021-07-21


Komentarze, opinie o showroom laminam w poznaniu