Menu Zamknij

Walczmy z pyłem - ogólnopolska kampania

Dodano2019-07-23 Wyswietle6614Przeczytasz wPrzeczytasz w mniej niż 2 minuty.
Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Walczmy z pyłem - ogólnopolska kampania
Fot. Husqvarna AB
Prace ze związanym, twardym betonem zawsze oznaczają konieczność radzenia sobie ze szkodliwym dla zdrowia pyłem. Jednym z popularnych i preferowanych rozwiązań tego problemu jest wykorzystanie wody, której użycie nie zawsze jest możliwe, na przykład ze względu na jej brak lub lokalne regulacje zabraniające wytwarzania szlamu. Niebagatelne znaczenie mają też malejące zasoby wody. Kwestią czasu jest tylko chwila, w której jej cena poszybuje wielokrotnie wyżej niż ceny paliw płynnych.

W trosce o zdrowie pracownikw budowlanych oraz przechodniw, ktrzy są narażeni na kontakt ze szkodliwym pyłem wytwarzanym w procesie cięcia przecinarkami i piłami, Husqvarna Construction rozpoczyna kampanię edukacyjno-promocyjną „Walczmy z pyłem”, ktra ma na celu zwrcenie uwagi na problem szkodliwego pyłu powstającego przy użyciu maszyn budowlanych. 

Pomimo tego, że problem jest powszechny, nadal niewiele osb zdaje sobie sprawę z tego, jak szkodliwy dla zdrowia jest unoszący się na placach budowy pył, ktry powstaje w procesie cięcia, wiercenia i szlifowania betonu, cegieł oraz podobnych materiałw budowlanych. Znajdujące się w powietrzu rakotwrcze cząsteczki krzemu dostają się głęboko do płuc, ktre są o wiele groźniejsze od okrzykniętego złą sławą azbestu. Szkodliwe działanie pyłw na organizm człowieka może być przyczyną wielu chorb, przede wszystkim nowotworw układu oddechowego, pylicy krzemowej płuc, zapalenia pęcherzykw płucnych. Najbardziej narażeni na kontakt z pyłem są pracownicy budowlani oraz przechodnie.

Informacja handlowa, dodano: 2019-07-23


Komentarze, opinie o walczmy z pyłem - ogólnopolska kampania