Menu Zamknij

BUDMA 2016: Podłogi Chapel Parket

Dodano2016-02-09 Wyswietle7211Przeczytasz wPrzeczytasz w mniej niż 4 minuty.
Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
BUDMA 2016: Podłogi Chapel Parket
Podłogi z naturalnego drewna, zwłaszcza w formie klepek, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a coraz większe grono inwestorów interesuje się montażem drewna na ogrzewaniu podłogowym - do takich wniosków prowadzą zakończone 5 lutego targi BUDMA 2016. Dębowe podłogi Chapel Parket były podczas poznańskiego święta szeroko pojętej branży budowlanej prezentowane w specjalnej przestrzeni dedykowanej architektom.

Stoisko prezentujące dębowe podłogi Chapel Parket było integralną częścią BIMstrefy Archispace; przestrzeni adresowanej do architektów i projektantów branżowych. Umiejscowiona w hali 4 ekspozycja stanowiła jeden z „przystanków” projektu Strada di Architettura - ścieżki zwiedzania targów BUDMA 2016 przez profesjonalistów.

Ekspozycję marki Chapel Parket wypełniły produkty z oferty firmy Chapel Parket Polska, z myślą o projektantach przygotowano także Księgi Architekta - funkcjonalne narzędzie zawierające nie tylko próbki poszczególnych kolekcji, ale i najważniejsze informacje o idei marki. Na profesjonalistów czekały także biblioteki zawierające 50 tys. plików CAD/BIM, w tym wysokiej jakości tekstury produktów marki Chapel Parket. Całość wieńczyła zabudowa z dębowych klepek.

Dominujące tematy rozmów

Udowodniliśmy, że nawet mała powierzchnia wystawiennicza może być efektywnie zagospodarowana i jednocześnie efektowna. Goście targów chętnie przyglądali się dostępnym próbkom naszych desek, jednak ich uwagę szczególnie przyciągała ścianka o powierzchni niemal 4 metrów kwadratowych, na której ułożona została klasyczna jodełka - zdradza Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket. Opinię tę podziela Sebastian Kos. - Obok naszej ekspozycji nikt nie przeszedł obojętnie.

Klepki z serii Chapel Minster, w kolorze Bleached White, wzbudzały bardzo duże zainteresowanie. Wielu odwiedzających uwieczniało je na zdjęciach i dopytywało o sposób uzyskiwania ich koloru. Oferujemy dębowe deski, klepki i kasetony w blisko 50 wybarwieniach, które są rezultatem stosowania odpowiednio dobranych substancji chemicznych. Goście naszej ekspozycji mieli okazję porównywać dostępne odcienie i niemal na miejscu decydowali, który z nich znajdzie się w przyszłości na podłodze w ich mieszkaniach, czy domach - dopowiada ekspert marki Chapel Parket.

Obserwujemy duże zainteresowanie inwestorów klepkami w małych formatach; takie elementy były popularne kilkanaście lat temu, aktualnie kupujący do nich powracają. Jednocześnie, nie brakuje osób, które wybierają klepki układane we wzór francuski lub węgierski - mówi Anna Ślusarczyk z firmy Chapel Parket Polska. Warto wiedzieć, że tego typu elementy - z uwagi na skomplikowany proces ich wytworzenia - nie są dostępne w ofercie wszystkich producentów.

Pytania zwiedzających nie dotyczyły jednak tylko i wyłącznie klepek. - Uczestnicy targów byli zainteresowani wszystkimi propozycjami z naszej oferty; chętnie przeglądali i porównywali próbki desek naszych kolekcji. Zaciekawienie wzbudzały także nietypowe rozwiązania, takie jak sztorcowe podłogi Chapel Abbey, wiele osób dopytywało również o nacinane poprzecznie elementy z serii Chapel Hermitage. Goście targów z zadowoleniem przyjmowali informację o tym, jak bogaty jest wybór dostępnych szerokości poszczególnych elementów - relacjonuje Sebastian Kos.

Bardzo dużo pytań dotyczyło możliwości montażu naszych produktów na ogrzewaniu podłogowym - dodaje P. Bekas, po czym przypomina, że oferta firmy Chapel Parket Polska obejmuje również elementy z drewna warstwowego, które są odpowiednie do zainstalowaniu na „podłogówce”. Targi potwierdziły siłę trendu instalacji drewna na ogrzewaniu podłogowym. Co ważne, osoby zainteresowane tym tematem zwykle dysponują już pewnymi informacjami, a spotkanie w Poznaniu było dla nich okazją do zdobycia bardziej szczegółowej i technicznej wiedzy - zauważa ekspert marki Chapel Parket.

Pozycja marki i ocena targów

Pawła Bekasa cieszy nie tylko zainteresowanie inwestorów podłogami Chapel Parket, ale także  rosnąca stale świadomość marki Chapel Parket wśród architektów. - Poznańskie targi pokazały, że profesjonaliści już dobrze znają nasze produkty; Chapel Parket staje się w branży synonimem stylizowanych podłóg. Rozmowy z architektami były bardzo konstruktywne; dotyczyły aktualnych trendów, toczących się inwestycji, w tym rewitalizacji starych budynków, w których montowane są stylizowane podłogi Chapel Parket. Niezmiennie otrzymujemy bardzo pozytywne informacje zwrotne dotyczące jakości plików CAD naszych podłóg - materiały te uchodzą za najlepsze w branży - podkreśla P. Bekas. Firma Chapel Parket Polska pracuje nad poszerzeniem i tak bogatej już biblioteki z teksturami. Materiały można bezpłatnie uzyskać poprzez jej stronę internetową, wystarczy wejść w zakładkę „Do pobrania”.

Naszą ekspozycję, choć nie była ulokowana w hali poświęconej stricte podłogom, można było znaleźć bez trudu. Frekwencja na stoisku, podobnie jak w poprzednim roku, była bardzo wysoka. Co ciekawe, nie umknęło to uwadze innych wystawców, którzy otwarcie przyznawali, że ich stoiska nie są tak tłumnie odwiedzane. BUDMĘ oceniamy bardzo dobrze. Cieszy nas duże zainteresowanie podłogami Chapel Parket i pozytywne opinie architektów, także tych którzy dopiero poznają nasze produkty. To drugie, po niezwykle udanych targach DOMOTEX w Hanowerze, tak pomyślne wydarzenie w przeciągu zaledwie dwóch tygodni, a zarazem doskonałe otwarcie roku 2016 - kończy Sebastian Kos.

Informacja handlowa, dodano: 2016-02-09


Komentarze, opinie o budma 2016: podłogi chapel parket